Pekáč na husu velký

Pekáč na husu kameninový.Nevím čím to je, ale chuť nejen husy ale i ostatních pečených potravin v těhle keramických pekáčích je jiná. Jestli ta tepelná setrvačnost pekáče,nebo tu chuť dělá keramika....nevim.Chutná ale rozhodně jinak a každopádně je opravdu dobrá. Zdá se, že to budete muset zkusit sami.Rozměry 32x25x10cm.

Nepoužívejte na el. plotýnky.Pekáč patří pouze do trouby.

1 495,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

 

Security policy

 

Delivery policy

 

Return policy

Zboží je vyráběno stejnou technologii,a postupy jako za časů našich babiček.Používáme vysoce kvalitní materiály a glazury,které vyhovují těm nejpřísnějším hygienickým předpisům. Díky převážně ruční práci,se může stát,že se na výrobku objeví,třeba silnější vrstva glazury,lehce jiný odstín glazury,a podobně.Toto podle nás není důvod k reklamaci.Naše výroba není průmyslová. U nás jde o zachování řemesla a originality.Zrovna tak, jako i vy, naši zákazníci a přátelé ,také nejsme všichni stejní. Našim cílem je Vaše spokojenost a radost z funkčnosti a jedinečnosti keramiky.

Upozornění Hrnec nepoužívejte na otevřený oheň .(Plyn,elektrícké potýnky a pod) Patří pouze do trouby nebo kachlová kamna.Při nerovnoměrném zahřívání dna hrnce,dochází k pnutí a hrozí prasknutí.
 
Tohle je vyzkoušený a osvědčený recept na husu v keramice.
Kategorie receptu Kategorie receptu:

Drůbeží maso

Doba přípravy Doba přípravy: 15 hodin

Suroviny:

1 husa (do 4 kg)
sůl
kmín
(možné i jiné koření, např. majoránka)

Postup přípravy receptu

Začneme ráno, 1 den před plánovaným podáváním husy. Husu očistíme, omyjeme a osušíme, důkladně osolíme zvenku i zevnitř a okmínujeme. Uložíme do pekáče a až do večera uskladníme v chladu. V 9 hodin večer husu mírně podlijeme vodou, pekáč přikryjeme víkem a vložíme do trouby předem vyhřáté na 90°C. Tuto teplotu necháme na troubě nastavenou a jdeme klidně spát. Troubu neotvíráme, husu nekontrolujeme, nepodléváme, neotáčíme. V 7 hodin ráno se můžeme na husu mrknout, příp. ji polít výpekem či odebrat část vypečeného sádla, ale není nutné. Teplotu zvýšíme na 120°C a pečeme další 3-4 hodiny. Sundáme víko pekáče, husu polejeme výpekem a dopečeme při teplotě 180°C do krásné zlatohnědé barvy. Podáváme s červeným zelím a knedlíky dle chuti.

Poznámka

Husu vkládáme do pekáče hned prsíčky nahoru, za celou dobu pečení ji není třeba obracet!

Pokud budete chtít husu baštit jindy než v poledne, tak si časy samozřejmě přizpůsobte - 1. fáze na 90 trvá 10 hodin, 2. fáze na 120 3-4 hodiny, 3. fáze do hodiny.

Autor Autor: sona.si (Soňa)

Mohlo by vás také zajímat