• -40,00 Kč

Kastrol selský, keramický, 4 litry s víkem

Kastrol selský, hrnec s víkem na sádlo,škvarky,maso.Selský hrnec do trouby. Taky jsem tomu kdysi nevěřil,než jsem to vyzkoušel.Pečení v kameninovém  hrnci je o dost jiný než v plechovém pekáči,jestli je to tepelnou setrvačností kastrolu ,nebo tím materiálem,každopádně jídlo chutná jinak.nevím jestli lépe, ale každopádně jinak.Patří pouze do trouby nebo na kachlová kamna.Inu,je to selský hrnec na chalupu.

(Nepoužívat na otevřený oheň, elektrické spirály,plynové hořáky.Pouze do trouby,nebo kachlová kamna.)

Průměr 23cm výška 13cm

705,00 Kč
S DPH
745,00 Kč Sleva 40,00 Kč
Počet
Dočasně vyprodáno

Zboží je vyráběno stejnou technologii,a postupy jako za časů našich babiček.Používáme vysoce kvalitní materiály a glazury,které vyhovují těm nejpřísnějším hygienickým předpisům. Díky převážně ruční práci,Je každý kus téměř originál.Naše výroba však není průmyslová. U nás jde o zachování řemesla a originality.Zrovna tak, jako i vy, naši zákazníci a přátelé ,také nejsme všichni stejní. Našim cílem je Vaše spokojenost a radost z funkčnosti a jedinečnosti keramiky.

Upozornění Hrnec nepoužívejte na otevřený oheň .(Plyn,elektrícké potýnky a pod) Patří pouze do trouby nebo kachlová kamna.Při nerovnoměrném zahřívání dna hrnce,dochází k pnutí a hrozí prasknutí.

Používaly se v kombinaci s hrachovcem.(Hrachovec, krajový výraz hu nás na Chodsku pro dírkatej sádlák. Používá se jako cedník.) Vyzkoušejte jak vařily naši předkové! Chová se jak varné sklo.Kamenina vhodná k pečení,zejména velmi vhodné pro kachlová kamna.Velmi praktické!

Upozornění !!!!

Nepoužívejte na plyn,a el. vařiče. Kastrol má přibližně stejné vlastnosti jako varné sklo. Tj nesnáší tepelné šoky,a změny teploty. Vhodné do všech druhů trub na pečení. Vhodné i do myčky.

Švestková povidla

Pošlete nám také svůj recept!!

Švestková povidla neslazená: Množství švestek kolik chcete, ale povidla se lépe připravují v menším množství. Takto se nám rychleji odpařují.   Švestková povidla slazená: 2 1/2kg zralých švestek 400-500g krystalového cukru 1/4l vinného octa, nebo z pěti citronů šťáva

Postup

Povidla neslazená:
Hodně zralé, oprané, usušené a pecek zbavené švestky, trochu rozvaříme v kameninovém hrncia dáme do druhého dne do studena. Pak stále míchajíce uvaříme je na husto.

Hustá, horká povidla nalijeme do čistých, vyhřátých kameninových nádob, když vychladla, položíme na povrch rumem namočené kolečko ve velikosti průměru nádobky z pergamenového papíru a nádobu uzavřeme víkem.

Povidla slazená:
Oprané, pecek zbavené, hodně zralé švestky rozvaříme a prolisujem. Pak do nich přidáme ocet, nebo citron a uvaříme je do husta. Pak je posypeme cukrem a znova povaříme, jako zavařeniny.

Horká povidla nalijeme do vyhřátých nádob a studená upravíme jako povidla neslazená.

Poznámka: Při vaření veškerých povidel dbáme, aby kastroly, nebo nádoby měly plochá dna, která se stejnoměrně zahřívají. Mícháme dřevěnou vařečkou s dlouhým držadlem.

P.S.: Povidla se tradičně dávají do kameninových nádob.

labužník.cz

Suroviny:
zralé švestky

Postup:
Vypeckovanými švestkami naplníme pekáč, přikryjeme a vložíme do trouby. Pečeme do požadované hustoty, za očasného promíchání (1x za 1/2 hodiny).
Pečení povidel je možno přerušit a pokračovat druhý den. Zaručeně se nepřipečou, nespálí a nevystřikují, takto vyrábím povidla několik let. Povidla naplníme do zavařovacích sklenic a krátce sterilujeme. Vydrží několik let.
Jiřina

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: