Pícka na jablko.

Pícka na jablko,grilljablko,nebo jablkopec.Takhle všelijak se jmenuje výrobek našich keramiků na grilování ,nebo spíše pečení,opékání jablek.Před léty pec u nás sklidila takový ůspěch,že jsme museli pořídit dětem každému jednu.Ale něco do sebe to má.Do nádoby na grilování dáte překrojené jablko,zasypete skořicí s cukrem,kapku rumu,a dole zapálíte větší čajovou svíčku.A je to podle mne ta nejlepší aromalampa jakou znám.A vše včetně rumu přírodní.Ale co Vám budu vyprávět,musíte zkusit.......

540,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

Pečená jablka

Tato pečená jablka vám mohou zpříjemnit chladné odpolední chvilky, které nás následující měsíce opět čekají. Jedná se o odlehčenou formu receptu „jablka v županu“.

Léto je skoro za námi a zima před námi. A právě pro toto nadcházející období se úžasně hodí tento recept. Jedná se o obdobu receptu jablka v županu, ale naše jablka zůstanou bez županu. Přece jen je ten župan docela kaloricky bohatý.

Ingredience

  • 2 jablka
  • 10 dkg nasekaných nebo nakrájených ořechů
  • sušené meruňky nebo rozinky (nejlépe chutnají namočené v rumu)
  • 1 lžíce třtinového cukru
  • 2 lžíce medu
  • trošku másla na spojení
  • špetka skořice

Postup

Nejdříve ze dvou omytých jablíček vyjmeme dužninu. Existuje na to i speciální náčiní, takové vydloubátko, ale dá se to zvládnout i za pomocí nože a lžičky. V jablku nám musí vzniknout taková dutina, kterou naplníme náplní, kterou si přichystáme.

Náplň si vyrobíme smícháním surovin na náplň. Měla by vzniknout taková hustší hmota, kterou jablka vrchovatě naplníme. (Jde to ztuha, ale půjde to.)
Až budou jablíčka upečená (měkká), tak je můžeme z mističky rovnou jíst,se šťavou, kterou „pustila“.

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: