Aromalampa vyřezávaná

Aromalampa vyřezávaná ve tvaru hrnku. Nedovedeme si představit advent,bez těchto zvláštních vánočních vůní.Jo vánoce voní,ale adventní vůně je taková jiná,sváteční.Nedělají to jenom keramické aromalampy,s hlubokým kalíškem,a voňavým olejíčkem.Ale je to nějaký souhrn napjatého očekávání,ale i klidu a vůně.Alespoň já to tak cítim.

Nebojte se aromaterapie a pořiďte si malou a praktickou Aromalampičku s hlubokou mističkou.Aromalampy jsou dobré na duši která je propojena i se světem fyzickým,tedy tělem.

195,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

Co je to aromaterapie a aromatologie

Aromaterapií nazýváme terapii, která využívá léčebných schopností éterických olejů vzniklých s přispěním látek obsažených v rostlinných tělech. Aromatologie je nauka o působení konkrétních vůní na lidi i živočichy skrze čichové vjemy.

Aromatologii je tedy třeba vnímat komplexně jako vědní disciplínu propojující velké množství oborů. Pro nás laiky oba tyto pojmy znamenají, že můžeme využívat aromatické oleje jako podpůrné prostředky jednak k navození pohody, ale i k podpoře celkové dobré kondice. Ovšem musíme být vybaveni minimálně základními znalostmi, abychom byli schopni tento voňavý svět obrátit ve svůj prospěch.

Nejčastější rostlinné čeledi využívané v aromaterapii

Známe-li příslušnost rostlin ke konkrétní čeledi, velmi nám to usnadní studium účinků éterických olejů. Navzájem příbuzné rostliny mají pochopitelně i podobné vlastnosti.

K nejvyužívanějším čeledím v aromaterapii patří mrkvovité rostliny, nazývané dříve miříkovité (Umbeliferae, Apiaceae). Patří k nim koriandr, kmín, fenykl, anýz. Další oblíbenou čeledí v aromaterapii jsou hluchavkovité (Lamiaceae, Labiatae), k nimž řadíme tymián, saturejku a rozmarýn.

Na pochroumanou duši skvěle působí po aromaterapeutické stránce routovité rostliny (Rutaceae), které mimo routy zahrnují také citrusovité rostliny, z jejichž květů vzniká olej neroli. Dále je tu velmi dobře známá čeleď lipnicovitých (Poaceae). Tyto oleje se získávají z citronové trávy a palmové růže. Čeleď zázvorníkovitých (Zingiberaceae) působí na náš organismus hřejivě.

Zapomenout nesmíme ani na důležitou čeleď borovicovitých (Pinaceae), jejichž účinky jsou přínosné hlavně v oblasti čištění vzduchu a při onemocnění dýchacích cest. Myrtovité (Myrtaceae) si všichni automaticky spojujeme s bojem proti nachlazení. Známou a často v aromaterapii využívanou čeledí jsou takzvané složnokvěté anebo také hvězdnicovité (Compositae, Asteraceae). Řadí se k nim například slunečnice, sedmikráska, estragon.

Vyřezávané stolní keramické aromalampy s hlubokou mističkou na vonný olej,léčí a uzdravuje.Aromalampa na jednu čajovku.léčí alergie, i sennou rýma.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: