- Nové
Nádoba na pickles 2l.
Kvašená zelenina-to nejlepší pro vaši imunitu
Profesionální keramická sada na výrobu kvašené fermentované zeleniny-pickles,se 2 víky,to je ideální cesta k podpoře trávení a tělesné imunity. Spousty vitamínů,minerálů a vlákniny si dokážete levně vyrobit sami doma, za pomocí nádoby na pickles.A za trochu té práce a námahy s krouháním zeleniny vaše zdraví přece stojí.Jděte přírodní cestou a podpořte své zdraví domáci zkvašenou zeleninou,kterou si sami levně vyrobíte v kameninové nádobě na pickles.Keramická nádoba kvašák na mléčně kvašenou zeleninu s dvěma víky a kvasnou zátkou je vyrobena tradiční metodou našich babiček.Vysoké vypalovací teploty, a poctivost při výrobě,to je záruka vaší spokojenosti s našimi výrobky.O kvašení zelí,zeleniny víme vše.Osvědčeno i ve veřejném stravování
Proč kvašenou zeleninu?
- Kvašená zelenina-vždy lehce stravitelná
- Podporuje imunitní systém
- Staví zdravotní bariéru proti bakteriim a infekcím.
- Česká keramická výroba-záruka zdravotně nezávadného kvašení
- Náhradní víka a těžítka skladem
Kvašenou zeleninu zvládne každý.....
Těžká a masivní zátěž,a kvalitní zelenina, to je první krok k zdárnému kvasnému procesu,a tím i kvašemu zdraví.
Kvalita od českých keramiků!
Dejte přednost naší české kvalitní keramice,před levným asijským dovozem.
Jak na kvašení-Jak to funguje?
Co je kvasná zátka.
Kvasná zátka na našem hrnci je ten dvojitý zvýšený okraj,lem hrnce. Zalévá se převařenou vychladlo vodou,Funguje to hlavně s plným víkem.Při kvasném procesu kdy je nasazeno víko s dírou a dřevěný píst,není třeba zalévat kvasnou zátku.
Po vykvašení zeleniny dle receptu,se víka vymění, naleje se do zátky převařená vychladlá voda (ale taky nemusí) a nádoba s uskladní na chladné místo, nejlépe do lednice.Kvasná zátka s plným víkem nedovolí zkvašené zelenině přijímat do sebe nežádoucí pachy z lednice,je sterilně uzavřena. Plné víko vám ušetří místo a čas s uskladněním zeleniny,stačí pouze vyměnit víka.
Jaká zelenina je nejvhodnější pro domácí kvašení?
Jako základ pro většinu domácích pickles slouží bílé nebo červené zelí. Zelí lze použít samostatně i v kombinaci. Často se k zelí přidává dle chuti cibule, někdo zelné pickles nechává kvasit dokonce s přídavkem jablek. Další obvyklou zeleninou používanou ke kvašení je mrkev. Kvasí se také okurky (samostatně i ve směsi), celer, kedlubny, ředkve, červená řepa, brokolice, květák a další. K ochucení stačí sůl a kmín, ale hodí se i křen, česnek nebo jiná koření.
Návod na přípravu domácího pickles
Základní pravidlo: na 1 kg zeleniny přidejte 15 – 20 g soli (nejlépe mořské) a cca kávovou lžičku mletého kmínu
Pro první pokus je nejjednodušší začít se zelím. Až získáte určitou praxi, bude se vám lépe experimentovat s různými zeleninovými kombinacemi a chutěmi. Množství zeleniny a soli si odvažte podle velikosti nádoby, kterou jste si nachystali.
Zelí nakrájejte na tenké nudličky nebo nasekejte nožem či sekáčkem kuchyňského robota. Kousky mohou být hodně jemné nebo hrubší, v dalších várkách si vyzkoušíte, co vám více chutná.
Nasekané zelí vložte do větší mísy, kde se vám s ním bude rukama dobře pracovat a smíchejte s příslušným množstvím soli a kmínu. Dále pokračujte v ručním mačkání a mnutí zelí v míse, dokud nezačne pouštět vodu. Můžete nechat chvíli odležet, nebo rovnou plnit do nádoby
Zelí by v nádobě mělo být během kvašení něčím zatížené a zároveň je žádoucí zamezit přístupu vzduchu. Na druhé straně je však potřeba umožnit, aby z nádoby mohl vzduch a vznikající plyny odcházet. U klasických “zelňáků” je tento problém obvykle řešen žlábkem v hrdle nádoby, do kterého se nalije voda a po přiklopení pokličkou může vzduch přes vodu odcházet ven, dovnitř se však nedostane.
.Kvašení probíhá v několika fázích. Experimentujte, ochutnávejte. Již druhý den chutná zelenina jinak, příjemně nakyslé pickles získáte v závislosti na okolní teplotě a množství soli za 4 až 6 dnů (čím je vyšší teplota a nižší obsah soli, tím rychleji proces
Při vykvašení zeleniny dle receptu,se víka vymění, naleje se do zátky opět převařená vychladlá voda a nádoba s uskladní na chladné místo, nejlépe do lednice.Kvasná zátka s plným víkem nedovolí zkvašené zelenině přijímat do sebe nežádoucí pachy z lednice,je sterilně uzavřena. Plné víko vám ušetří místo a čas s uskladněním zeleniny,stačí pouze vyměnit víka.
Autor:Jarmila Bajerova