Nádoba ,,Sádlo" 1l. modrý

Keramická nádoba na sádlo, s nápisem sádlo o objemu 1litr, v modré barvě, s víčkem. Tradiční český sádláček, nebo třeba škvarky.Ale dá se do něj naložit i cokoli jiného. Kvalitní česká modrá certifikovaná glazura, vypálená na 1100stupnů je zárukou hygienické nezávadnosti. Ale modrá je dobrá a myslím,že se bude vyjímat všude,a zaujme nejen na chalupě,ale i v bytě.

390,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Modrá nádoba s nápisem sádlo, s víčkem o objemu jeden litr v kvalitní glazuře,s víčkem a dvěma oušky,pro snazší manipulaci.Velice praktický sádláček na uskladnění ,,čehokoliv" třeba i agresivních tekutin,nebo solí.

Chtěl bych ,,utrousit" několik poznámek o barevné Glazuře....

Každá manufaktura má vychytané barevné glazury,(Glazura,je barevný nepropustný povrch na střepu)a má je sladěné s keramickým střepem.(keramický střep,je keramika ještě bez glazury). Ono,udělat dobrou glazuru na střep,není taková legrace,protože kombinace keramické hmoty,glazury,a vysokých vypalovacích teplot je pro barevnost glazur smrtící.Levná glazura při vysoké teplotě šedne,a ztrácí barevnost.A ne každá barevná glazura na keramickém střepu se povede,a pnutí keramiky,a glazury se musí sladit s vypalovací teplotou,při které se začne odpařovat olovo,a jiné škodlivé látky.Naše keramika se pálí přes 1100 stupňů.Na tohle právě hřeší levná asijská keramika,která má velice rozsáhlou barevnou škálu,protože nevypalují na tak vysokou teplotu.Vypalují do cca 800stupňů,a tak šetří 2x.Na spotřebované energii,ale hlavně si mohou dovolit barevnost.Ale taková keramika by měla být označena jako dekorační,a nevhodná pro styk s potravinou. V levné barevné keramice se právě v kyselém prostředí uvolňuje olovo a ostatní škodlivé látky,což u naší keramiky samozřejmě nehrozí.Naše keramika vám bude  sloužit dlouhá léta.

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: