Na sádlo,1 litr ,,Sádlo"

Hrnec na sádlo,1 litr  ,,Sádlo"

Keramický hrnec na sádlo,s nápisem,,Sádlo". Kvalitní keramická hmota,společně s nepropustnou glazurou,dělá z tohoto sádláku mého favorita.Jo, mám tenhle  keramický hrnec na kredenci v chalupě,a je opravdu plnej sádla se škvarkama.Plný kameninový hrnec s víčkem je ideální, když mě honí mlsná, na něco ,,rychlého" A takovej chleba se sádlem a cibulí.........Nebo škvarková pomazánka. Jednoduchý a dobrý.A na to je právě keramický hrnec s víčkem dobrej....

390,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Hrnec na sádlo o objemu jeden litr s víčkem,a nápisem sádlo.Hnědá keramická nádoba nejen na sádlo,ale lze použít i na uskladnění různých mazání.

Sádlo a škvarky:

Postup přípravy receptu

  1. Syrové hřbetní sádlo nakrájíme na kostičky asi 1x1cm a vložíme do kastrolu. Ze začátku plotýnku rozpálíme naplno, dokud se nezačne sádlo rozpouštět. Musíme stále být u něj a míchat ode dna, aby se nepřipálilo.

  2. Jakmile se začne tvořit hladina sádla - cca po 4 minutách, snížíme teplotu, vymačkáme kousky vařečkou, slijeme sádlo přes cedník do nádoby, kde ho chceme uchovat a pokračujeme ve škvaření. To opakujeme asi 3 x za sebou. Škvarečky jsou stále měkké a žluté.

  3. Pak k nim vlijeme na prst mléka - jen aby hladina nebyla výš než škvarky a dál opékáme, tak dlouho, dokud se mléko nevypeče a škvarky nezískají krásnou zlatavě červenou barvu. Trošku ztvrdnou a voní.

  4. Vysypeme je k tekutému sádlu a prosolíme. V sádláku necháme ztuhnout a vydrží řadu měsíců. Sádlo ochucuji třeba kmínem nebo česnekem apod až při konkrétním použití, aby se dalo jakkoli využít. Z půl kila pevného sádla je téměř půl litru (ne úplně přesně) tekutého + škvarečky.

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: