Srdce Velké keramická forma

Srdce velké keramické,objem asi dva litry,s květinovým motivem.Forma srdce má očko na pověšení.Snáší dobře myčku,a mikrovlnku.Kamenina vhodná k pečení

Formy s Kameniny jsou velice starý a osvědčený způsob pečení.Jeho jedinečné vlastnosti  ho upřednostňují před jinýmy materiály. Při výrobě je použita jedinečná ,více než sto let stará technologie.

520,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Srdce Velké

Pošlete nám také svůj recept!

    Na těsto budeme potřebovat:

3 vejce, 120 g másla, 240 g cukru, 240 g polohrubé mouky 1/2 prášku do pečiva, 1,25 dcl mléka KRÉM: 1 dcl pomerančového sirupu, 2 ovocné přesnídávky, 2 vanilkové pudinky, 0,5 l vody K TOMU: 400 ml smetany ke šlehání (33%), 3 lžíce moučkového cukru, 1 vanilkovy cukr, červené a zelené hrozny na ozdobení

Postup

TĚSTO:
Máslo utřeme s cukrem do pěny. Vmícháme žloutky, mouku s práškem do pečiva a mléko. Z bílků vyšleháme tuhý sníh a jemně jej vmícháme do těsta. Dortovou formu ve tvaru srdce vymažeme a vysypeme moukou. Do formy vlijeme těsto a pečeme ve vyhřáté troubě asi 20 minut při teplote 180°C.

KRÉM:
Všechny suroviny smícháme a uvaříme krém.

Upečené vychladlé těsto rozkrojíme na dvě části. Spodní korpus potřeme trochou krému a na krém rozložíme hrozny. Hrozny potřeme polovinou krému a přiložíme druhým korpusem. Vrch a boky dortu potřeme zbylým krémem a dáme ztuhnout do ledničky. Vychlazenou smetanu ke šlehání vyšleháme s cukrem. Šlehačku dáme do sáčku s ozdobným nástavcem a ozdobíme s ní dort. Obvod dortu poklademe červenými a zelenými hrozny

labužník.com

Doporučená  údržba keramických forem!

Před prvním použitím formu  umyjeme a necháme formu 10-15 minut na 200 stupňů  vypálit¨

Po vychladnutí formu tradičně vymastíme a vysypeme hrubou moukou a pečeme.

Po upečení formy pouze vytíráme papírovím ubrouskem.

Je-li nutno formu umýt vodou,musíme celý proces opakovat! Tj. vypálit!

(rady naší báby

Bábovka se mi často propadne. Co s tím?
Pozor si dávejte hlavně na brzké otevření dvířek trouby. Do těsta se dostane studený vzduch a zdrcne se. Je také možné, že jste měli troubu málo zahřátou, nebo jste bábovku pekli příliš krátce.

Bábovka se mi u krajů připalujte. Proč?
Na vymazání formy je nejlepší používat stoprocentní tuk nebo olej, u másla snadno dojde k přepalování. "Formy sypeme hrubou nebo polohrubou moukou," radí zkušená cukrářka Anna Musilová.

Jak dostat bábovku z formy?
Bábovku nevyklápíme hned po upečení, mohla by se srazit. Necháme ji 5 až 10 minut zchladnout a teprve poté ji vyklopíme. Pokud i tak nechce vypadnout, položíme na formu utěrku navlhčenou ve studené vodě, radí cukrářka Pavlína Berscizová v knize Velká domácí cukrářka.

Která forma je pro pečení bábovky nejlepší? Skleněná, silikonová, kameninová nebo nerezová?
Tradiční formy postupně vytlačujte silikon. Bábovka se z něj snadněji dostává a tolik se nepřipaluje. Přesto bych tradiční formu nezahazovala - bábovky z ní mají svoje kouzlo, radí profesionálka Musilová.

Těsto mi utíká z formy. Co jsem udělala špatně?
Zřejmě jste použili příliš mnoho kypřidla. Nebo máte na tolik těsta malou nebo nízkou formu.

Nikdy nemám bílkový sníh dost tuhý, co dělám špatně?
Nejčastější chyba vzniká už při rozklepnutí vajec. Mají být dostatečně čerstvá, nikdy by se do bílků neměl připléct ani kousek žloutku. Bílky také nesmíte přešlehat, aby se vám nesrazili. Cukr do nich přidávejte po malých částech a opatrně všlehávejte.

Moje děti milují bábovku. Připadá mi ale, že peču stále tu stejnou. Jak ji obměnit?
Pokud už jste vyzkoušela varianty s tvarohem, ořechy nebo mákem, zkuste sušené ovoce (předem namočené, pro dospělé v rumu). Nebojte se také do bábovky přidat kousky nalámané čokolády. Dospělí ocení zase alkoholovou verzi - zkuste přidat trochu vaječného likéru nebo kokosového krému. Zkusit můžete třeba i konzervované hrušky nebo mák.

"Vtipnou obměnou, s jejímž vytvořením vám můžou pomoci i děti, je bábovka piškotka. Dva malé piškoty slepte nutellou nebo marmeládou a naházejte do těsta vylitého ve formě. Rozříznuté piškoty vypadají potom na řezu velice efektně," radí Anna Musilová, cukrářka s dlouholetou praxí.

Klasickou buchtu zase stačí obměnit ovocem. S každým druhem tak máte na stole něco nového.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/srazena-buchta-a-nevyklepnuta-babovka-rady-pro-lepsi-peceni-pqf-/recepty.aspx?c=A100714_113621_recepty_jup

 

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: