Velikonoční mísa, zajíc střední

Velikonoční mísa, zajíc střední.Ideální na velikonoční aranžování,vhodná do interiéru,anebo i na ven.Záleží pouze na vaší fantazii a kreativitě.Mísa je voděodolná,a tak vydrží i venku.Pokud chcete originální velikonoční mísu,tak je to právě tahle.

Průměr mísy je cca 19cm.

580,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

V zámoří má Velikonoční zajíček mnohem důležitější funkci nežli u nás. Vajíčka, která se v rámci velikonočních aktivit namalují, totiž právě zajíček schovává po zahradě a děti je musejí hledat. Když se jim to podaří, bývají odměněny. Velikonoční zajíček v rámci této americké tradice je tedy podobný Santa Clausovi.

Zaječí mytologie však Velikonocemi nekončí, ba naopak – jedná se o zvíře, které je v rozličných pranostikách a symbolice zastoupeno velmi často. Například ve Švédsku během 18. století to neměli zajíci jednoduché, neboť byli považováni za vtělené čarodějnice. Za zmínku stojí i mytologická propojenost králíků a zajíců s Měsícem, dalším symbolem proměnlivosti přírodních cyklů. V kulturách východní Asie či třeba Aztéků totiž už před mnoha staletími pozorovali skvrny na Měsíci, jež jim připomínali právě zajíce. Z toho vznikly mýty o zajících, kteří doskákali až na Měsíc a teď na něm dlí. Volba zajíce jako důležitého prvku našich Velikonoc tedy vzhledem k množství symbolů, jež jsou s tímto zvířetem spojeny, není nijak šokující.

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: