Krajáč 5 litrů s víkem.Vysoký.

Nádoba na sádlo, o objemu 5litrů,s víkem.Keramický sádlák má rozšířou vrchní část,pro snazší nalévání tekutin,třeba rozpuštěného sádla,nebo nasypání škvarků.Použití tohoto soudku je velice univerzální.Je hlavně určen pro uchování potravin.Kameninové soudky jsou ten nejstarší způsob uchování obsahu kameninového sádláku někde v chladu.Budete překvapení kvalitou a dobou po kterou lze v našem sádláku potraviny uchovávat. Lze v něm samozřejmě i nechat kvasit zeleninu,nebo zelí.

620,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Chalupářský hrnec na sádlo,sádlák,nebo také krajáč s víkem a dvěma ušima.Hnědá tradiční česká glazura.Doza na uskladnění potravin,sádla masa nebo škvarků.

Jak vyškvařit sádlo

1. Sádlo nechte ztuhnout v lednici a poté jednotlivé pláty nakrájejte na kostičky. Jestliže plánujete jíst škvarky samotné a nedělat z nich pouze pomazánku, nakrájejte sádlo na rovnoměrné kousky zhruba 1,5 x 1,5 centimetru.

2. Pokrájené sádlo dejte do hlubší pánve či hrnce se silnějším dnem (tím výrazně snížíte riziko připálení), podlijte naběračkou vody a začněte škvařit.

3. Dokud se voda nezačne vařit, můžete používat na sporáku nejvyšší teplotní stupeň, poté ho ale stáhněte na mírný plamen, aby se sádlo nepřipalovalo. S ideální teplotou by mělo krásně šumět.

Sádlo by při škvaření mělo na mírném plameni krásně šumět

4. Pak už jen za stálé kontroly škvařte sádlo pod pokličkou. Jakmile začnou škvarky zlátnout, pravidelně je míchejte. Mějte trpělivost a rozhodně nezvyšujte teplotu na sporáku – zlatavé škvarky, které už klesly na dno, by se velmi rychle připálily.

5. Poté, co přestane sádlo pěnit, škvarky mají správnou zlatavou barvu a drží se na dně, sporák vypněte. Z bezpečnostních důvodů vše nechce chviličku vychladnout a pak ho přes cedník slijte do vhodné nádoby.

Tip: Pokud si chcete škvarkové sádlo namazat na chleba, nepřecezujte jej všechno, ale nechte ho trochu se škvarky.

Zdroj: Pan Cuketka.

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: