keramická zátěž do sudu na zelí dva litry.

Zátěž do soudku na kvašenou zeleninu. Ale hodí se i jinam. Váha je cca třičtvrrtě kila.Teď si můžete sestavit pickles samy.Těžítko se hodí i do sudu na zelí, nebo okurky,ale třeba i zeleninu. Bez kvalitní keramické zátěže se neobejde žádný kvasný proces..Těžká a masivní zátěž,je základ Vašeho ůspěšného kvašení.

160,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Těžká keramická zátěž do kvasného soudku na kvašení zelí- zeleniny.Základ vašeho ůspěšného kvašení.Zátěž má nálitek na dřevěnou tyčku, na výroby pickles.

Kysané zelí detoxikuje organismus

Kysané zelí a jeho nejcennější složka kyselina mléčná spolu s vitamínem B pomáhá při regeneraci poškozené střevní sliznice. Kysané zelí a šťáva z něho velmi příznivě působí na střevní mikroflóru.

Kysané zelí obsahuje probiotické bakterie kyseliny mléčné, která brání rozmnožení patogenních a fermentačních bakterií. Konzumace kysaného zelí stimuluje pohyb střev – peristaltiku, vylučování toxických látek z těla, podporuje metabolismus a díky diuretickým účinkům umožňuje rychlé odstranění odpadních látek z těla. Kysané zelí obsahuje velké množství vlákniny s vysokým podílem celulózy, která zlepšuje průchodnost střev, podporuje pravidelné vyprazdňování a zabraňuje vzniku zácpy. Kysané zelí má obzvlášť vynikající efekt při chronické zácpě a v případě příznaků divertikulózy. Konzumace jednoho decilitru čerstvé zelné šťávy 3-4x denně uklidňuje iritované nebo zanícené tlusté střevo. Efektivní je i při bakteriálním kvašení a při narušení rovnováhy zažívacího traktu.

Kyselina mléčná přímo podporuje trávení v žaludku tak, že kompenzuje nedostatek tvorby kyseliny solné. Nepasterizované kysané zelí je bohatým zdrojem enzymů s podobnými účinky, jako jsou enzymy pankreatu. Kysané zelí a jeho denní konzumace může být účinnou pomocí v těch případech, kdy fungování pankreatu je nedostatečné.

Kysané zelí a jeho konzumace může pomoci nemocným na cukrovku při snižování výkyvů hladiny cukru v krvi.

Kysané zelí obsahuje bakterie kyseliny mléčné a má velmi pozitivní vliv na fungování žlučníku, čímž nepřímo snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kysané zelí může napomáhat také v prevenci depresivních stavů, obsahuje totiž vitamíny B9 a B12 potřebné pro správné fungování nervového systému. Kysané zelí dále obsahuje acetilkolint, který pomáhá odevzdávat podněty a uklidňuje vegetační nervový systém. Už dlouho je známá tříměsíční léčebná zelná kúra proti depresím.

Pomoc proti nádorům – účinně chrání proti nádorům jater, plic, tlustého střeva a proti rakovině prsníku. Věděli jste to? Účinné látky, které zabraňují proliferaci nádorových buněk, vznikají při procesu kvašení zelí. Jsou to takzvané izotiocianáty – takové látky, které mají silný protinádorový účinek.

To je jen několik příkladů příznivého vlivu kyselého zelí na organismus člověka. Existuje ale mnohem více důvodů, proč je kysané zelí obzvlášť důležité pro zachování zdraví. Proto je důležité, abychom tuto vynikající zeleninu pravidelně konzumovali hlavně v zimě.

Pozor! Sterilizováním, vařením, dušením, anebo pečením se cenné látky znehodnocují, proto se kysané zelí doporučuje konzumovat v syrovém stavu, např. jako součást salátů.

Protože kysané zelí obsahuje velké množství vitamínu K, při zvýšené srážlivosti krve se kvůli zvýšenému riziku trombózy nedoporučuje jeho konzumace ve formě kúry.

Zopakujme si ve zkratce, jaký příznivý efekt má kysané zelí a jeho konzumace na zdraví člověka:

  • zvyšuje toleranci na stres;

 

  • přispívá k duševní rovnováze a dobré náladě;

 

  • pozitivně ovlivňuje činnost každého svalu v těle, včetně svalů střev a srdcového svalu;

 

  • posiluje imunitu;

 

  • má omlazující účinek;

 

  • napomáhá tvorbě červených krvinek;

 

  • účinně účinkuje proti revmatoidní artitidě;

 

  • pomáhá detoxikaci organismu;

 

  • snižuje krevní cukr;

 

  • chrání proti vzniku nádorů;

 

 • zelná šťáva má příznivý účinek na některé žaludeční a dvanácterníkové vředy.

Poznámka: Syrové kysané zelí v množství 100 – 150 g a jeho každodenní konzumace se doporučuje hlavně lidem, které dlouhodobě trápí přetrvávající chronická zácpa. Během detoxikačního programu se v rámci očisty střev doporučuje alespoň jednou denně konzumovat kyselé zelí a rovněž vypít 2 dl zelné šťávy.

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: