Svícen adventní, válec

Adventní keramický svícen,svícen-válec na vánoční aranžování,nejen během adventu,ale lze použít i celoročně. Ve svícnu jsou otvory,do kterých se podle vašeho uvážení,kreativity se nastrká zelené chvojí,na keramické kalíšky se nasadí adventní svíce,(obyčejně červené) a vánoce mohou začít. Svícen je opatřen kvalitní přírodní glazurou,je omyvatelný a velice dobře se udržuje.Ale hlavní je estetická hodnota svícnu.Není to kruh a tak se tak trochu vymyká ustáleným zvyklostem kruhů,ale o to je pro někoho zajímavější.Ale advent je přece o duchovním rozměru vánoc,a potažmo postupném zapalování svící. Nakonec si myslím,že si s tímto parádním svícnem poradíte.Rozmer  35x7cm.

620,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Nejkrásnější období roku je konečně tady. Už za pár dní si užijeme atmosféru staročeských Vánoc se vším, co k nim patří. Se smaženým kaprem, vonícím cukrovím, stromečkem a dárky a hlavně v klidu rodinného kruhu. V mnoha domácnostech už to začalo vonět vanilkou a skořicí. Ještě než se ale dočkáme Štědrého dne, zapálíme první svíčku na adventním věnci, který je největším symbolem adventního období.

Adventní věnec je symbol příprav na Vánoce

Není snad domácnost, která by v čase adventu neměla na stole věnec ozdobený čtyřmi svícemi. Nejde přitom jen o pouhou bytovou dekoraci. Adventní věnec v sobě totiž nese hlubokou symboliku. V křesťanské církvi je symbolem odpočítávání čtyř týdnů adventu, tedy příprav na Vánoce. Má tvar kruhu, protože kruh nemá začátek ani konec. Pro křesťany je také symbolem Boha, který je věčný. Tradiční adventní věnce se vyrábějí z čerstvého chvojí, aby připomínaly věčný život Ježíše Krista. V posledních letech se ale objevují také různé módní trendy, a to jak v použitých materiálech, tak i v barevnosti svící, stuh i dekorací. Na začátku adventu se na věnci zapaluje pouze jedna svíce, každou další adventní neděli se pak postupně přidává další. Svíce mohou být také různě vysoké.

Význam svící na věnci

Podle staré křesťanské tradice by měly být na věnci tři svíce fialové a jedna růžová. Fialové svíce – stejně jako fialové stuhy – symbolizují lidské pokání. Růžová svíce se pak rozsvěcuje o třetí neděli adventní a znamená radost z blížících se Vánoc. Svíce se dříve zapalovaly před hlavním jídlem dne, kdy byla rodina pohromadě. O Vánocích se pak fialové a růžové svíce nahrazují svícemi bílými. Klasické adventní věnce zavěšovali naši předci na stuhách pod strop, teprve nedávno je nahradily věnce, které tvoří součást svátečního stolu.

Zdroj:Hobbymanie

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: