Věnec keramický adventní, barva písková.II Jakost.

Věnec Vánoční keramický,druhá jakost.na dozdobení, písková barva,velký.Vánoční věnec se žlábkem na vodu, do kterého se nastrká čerstvé chvojí a zaleje se vodou. Velikost hotového keramického zeleného věnce,(průměr) se odvozuje od délky  větviček.  Keramický korpus advenťáku má 3 funkce: 1) drží zelené větvičky.2) napájí je vodou, 3 Má bezpečné kalíšky na svíce.Chvojí v místnosti na stole v kameninovém adventním svícnu o vánocích vydrží a hlavně voní......

Průměr asi , 23cm výška cca4-5cm.(co kus to originál)

Bez svíček

Důležité pořadí, jak se svíčky zapalují

První svíčka se zapaluje v první adventní čili železnou neděli. Svíčka se jmenuje Naděje. Podle starých zvyků by ji mělo zapálit nejmladší dítě rodiny.

Druhá svíčka se zapaluje na druhou tzv. bronzovou adventní neděli. Svíčka se jmenuje Mír. Podle starých zvyků by ji mělo zapálit nejstarší dítě rodiny.

Třetí svíčka se zapaluje na třetí neboli stříbrnou neděli. Svíčka se jmenuje Přátelství a měla by být růžové barvy. Na třetí adventní neděli podle zvyklostí zapaluje svíčky matka rodiny.

Čtvrtá svíčka se zapaluje na zlatou neděli, která letos vychází na Štědrý den. Svíčka se jmenuje Láska. Podle tradic svíčku na čtvrtou adventní neděli zapaluje otec rodiny.

Pátá svíčka se zapaluje na Štědrý den po západu slunce. Je bílá a je zasvěcena Kristu. Na moderních věncích chybí, nebo se dává do středu.

Doma je nejvhodnější adventní věnec rozsvítit při večeři, kdy je rodina pohromadě.

Více věnců zde:

540,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Kvalitní a bezpečný korpus adventního věnce se žlábkem na vodu a čtyřmi hlubokými talířky na čtyři svíce.

Jak naaranžovat?

Do korpusu se nastrkají větvičky,šišky,chvojí,atd a žlábek se zaleje vodou.Větvičky neusychají a provoní smolou celý byt.

Naaranžujte si korpus adventního věnce podle vašich představ a fantazie,zapalte svíčku na adventním věnci podle adventního období, a třeba budeme v době vánoc trochu více přemýšlet sami o sobě o svých blízkých.

Cena je za keramický korpus.(prodáváme věnec bez svíček a chvojí.) Barva (střepu) korpusu se může lehce lišit.  Pro chvojí budete muset do lesa, svíčky máte asi doma,anebo zaběhnete do drogerie a ostatní je jen na Vás

Konečně opět začne i všechno, co se týká tohoto období. V tento den nezapomeňte zapálit první svíčku na adventním věnci, pokud tak činíte. K tomu navíc můžete vyzdobit svůj domov, začít péct cukroví, nebo udělat cokoliv tradičního. Dále se můžete těšit na nákupy vánočních dárků a dekorace.

Datum první adventní neděle je pohyblivé. Je to proto, že poslední adventní neděle - čtvrtá - připadá vždy na neděli před 25. prosincem (který je hlavním vánoční svátkem). A protože 25. prosinec je každý rok v jiném dni v týdnu, tak i 1. adventní neděle má každý rok jiné datum. Advent vždy trvá do půlnoci dne 24.12. ("štědrý večer" je vigilie - předvečer hlavního vánočního svátku). Někdy se proto stává, že poslední adventní neděle může připadnout i na Štědrý den. V takovém roce trvá advent vlastně jen tři týdny, i když má čtyři adventní neděle

5.005.005.005.005.00

Avatar Miloslava D.
08.10.2022
Výhody:
velmi spokojená, již kupujeme další, první jsem koupila před několika roky a moc se stále líbí

Celkový názor:
výborný

Zdroj recenzí pochází z nákupního portálu Heureka

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: