Není Hrnec jako hrnec

Není Hrnec jako hrnec

  V tomto blogu,by jsem se chtěl krátce zaměřit na kvalitu nádob při výrobě (nejen) pickles,mléčně kvašené zeleniny.

Pŕi výrobě mléčně kvašené zeleniny vznikají v kvasné nádobě různé šťávy a kyseliny.Tyto jsou velice prospěšné našemu tělu,ale kupodivu prostředí které vytvářejí je velice agresivní,a málokterá nádoba toto drsné prostředí snese. A jedním z mála materiálů které se osvědčili je kvalitní keramika. Chtěl bych zdůraznit slovo kvalitní.a tak teď budu chvilku psát jako keramik-technolog.Jediné místo v keramice kde by jste chtěli ušetřit, jsou vypalovací teploty. Od nich se odvíjí vše.Kvalita hlíny,střepu,a glazury. Pokud máte nízké vypalovací  teploty můžete použít velkou škálu barev a glazur. Při vysokých vypalovacích teplotach střep sline v nepropustnou vrstvu, zvoní,a odpaří se nebezpečné olovo,což je dobře(olovo se odpařuje nad 1100 stupňů) ale barevnost glazur je malá,barvy šednou,anebo barevné glazury jsou drahé.Jediné místo,kde se dá ušetřit v keramice,je výpal.A právě na toto hřeší výrobci levných nádob na kvašenou zeleninu.Téměř všechny přírodní glazury obsahují olovo.(Tak to prostě v přírodě je) A olovo se bohužel uvolňuje při kvasném procesu který je velice agresivní na kyseliny,a šťávy.A anonymní výrobce třeba levné nádoby na kvašení,aby ušetřil,nepálí na teplotu 1100stupňů( tohle se týká keramických nádob,jako třeba sádláky,lahve a pod.obecně),ale pálí pouze na 800 stupňů.Proto naši předkové měli třeba hrnce na sádlo většinou hnědé, protože používali přírodní zemité glazury a pálily na velice vysokou teplotu,kdy se olovo se odpařilo. V moderních pecích se teplota dá regulovat,a tím pádem ušetřit.Použijí přírodní levné glazury s obsahem olova,ale nevypalují nad 1100stopňů,pálí třeba na 800 stupňů.Mohou potom tvrdit,že glazury jsou přírodní(ale nedodrží vypalovací teplotu),a proto glazovaný střep obsahuje olovo.A toto levné zboží se k nám dováží.Osobně nevěřím, že nádoba na kvašení zeleniny,do čtyř stovek je bezproblémová. Cenově se do toho nemohou dostat.(Výrobní náklady, doprava,marže obchodníka).Ale toto není náš případ,Máme hygienické certifikáty,pálíme nad teploty,kdy se olovo,a ostatní nebezpečné látky se odpaří, a nádoby pro potraviny jsou naprosto bezpečné.(Jenom pro zajímavost, zboží ve výpalu,v peci svítí rudě,jako rozžhavené železo.)Vaše zdraví je pro nás prioritou.Proto máme ceny vyšší,ale je to zaplacené kvalitou a ochranou vašeho zdraví.Ale co,a u kterého prodejce,výrobce koupit,je samozřejmě na Vás.U mne je volba jasná.Pouze českou keramiku. Mám kolikrát pocit,že se u nás,v čechách prodává vše,hlavně aby to bylo levné,bez ohledu na naše zdraví.

Váš keramikatým.

Slovníček pojmů:

střep:slangový výraz pro vypálenou neglazovanou keramiku.

Přírodní glazura:hlína rozdrcená na velice jemnou frakci v mlecích bubnech,(až několik dnů) a do této řídké hmoty se namáčí střep keramiky a posléze vypaluje.

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.