Není Hrnec jako hrnec

Není Hrnec jako hrnec

V tomto blogu,by jsem se chtěl krátce zaměřit na kvalitu nádob při výrobě (nejen) pickles,mléčně kvašené zeleniny.

Pŕi výrobě mléčně kvašené zeleniny vznikají v kvasné nádobě různé šťávy a kyseliny.Tyto jsou velice prospěšné našemu tělu,ale kupodivu prostředí které vytvářejí je velice agresivní,a málokterá nádoba toto drsné prostředí snese. A jedním z mála materiálů které se osvědčili je kvalitní keramika. Chtěl bych zdůraznit slovo kvalitní.a tak teď budu chvilku psát jako keramik-technolog.Jediné místo v keramice kde by jste chtěli ušetřit, jsou vypalovací teploty. Od nich se odvíjí vše.Kvalita hlíny,střepu,a glazury. Pokud máte nízké vypalovací  teploty, střep je nasákavý,nekvalitní,ale díky tomu můžete použít velkou škálu barev a glazur. Při vysokých vypalovacích teplotach střep sline v nepropustnou vrstvu, zvoní,a odpaří se nebezpečné olovo,což je dobře(nad 1100 stupňů) ale barevnost glazur je malá,barvy šednou,anebo jsou drahé.A právě na toto hřeší výrobci levných nádob na kvašenou zeleninu.Téměř všechny glazury obsahují olovo.(mimo těch velice drahých,které ale určitě výrobci levných nádob nepoužívají). A olovo se bohužel uvolňuje při kvasném procesu který je velice agresivní na kyseliny,a šťávy.Olovo se uvolňuje do obsahu nádoby s kvašenou zeleninou. Výrobce aby ušetřil má nízkou vypalovací teplotu,a  přírodní glazura nádob,(kvasné nádoby) musí obsahovat olověné komponenty.( tohle se týká keramických nádob,jako třeba sádláky,lahve a pod.obecně.) Proto naši předkové měli třeba hrnce na sádlo většinou hnědé,používali přírodní glazury a protože pálily na velice vysokou teplotu,se olovo se odpařilo (nad 1100stupňů). V moderních pecích se teplota dá regulovat,a tím pádem ušetří.Použijí přírodní levné glazurys obsahem olova,ale nevypalují nad 1100stopňů,pálí třeba na 800 stupňů.Mohou potom tvrdit,že glazury jsou přírodní(ale nedodrží vypalovací teplotu,a proto glazovaný střep obsahuje olovo. Ale toto není náš případ,Pálíme nad teploty,kdy se olovo bezpečně odpaří a nádoby pro potraviny jsou naprosto bezpečné.Proto máme ceny vyšší,ale je to zaplacené kvalitou a ochranou vašeho zdraví.Ale co, a u kterého prodejce koupit,je samozřejmě na Vás.U mne je volba jasná. Mám kolikrát pocit,že se u nás,v čechách prodává vše,hlavně aby to bylo levné,bez ohledu na naše zdraví.

Váš keramikatým.

Slovníček pojmů:

střep:slangový výraz pro vypálenou neglazovanou keramiku.

Přírodní glazura:hlína rozdrcená na velice jemnou frakci v mlecích bubnech,(až několik dnů) a do této řídké hmoty se namáčí střep keramiky a posléze vypaluje.

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.