• -50,00 Kč

Petrželák na bylinky s podmiskou 27cm.

Petrželák průměr 27cm, na jahody nebo byliny,glazovaný hnědý 27cm.(Výška).Květník,lidově petrželák, je ručně točený,vyrobený z kvalitní keramické hlíny,pálený na více než 1100 stupňů.Díky tomu a složení keramické hmoty se v něm spojují vlastnosti keramiky s výhodou kameniny.Pro každodení použití ideální nádoba na pěstování měsíčních jahod, anebo vhodný na užitečné bylinky.Dodáváme i s nepropustnou keramickou podmiskou. Nízká nasákavost petrželáku jej předurčuje i k celoročnímu užití venku,ale své místo ai najde i uvnitř interiéru.Pěstujte si byliny pro svou lepší kondici..

690,00 Kč
S DPH
740,00 Kč Sleva 50,00 Kč
Počet
Dočasně vyprodáno

Petrželák Glazovaný 27cm. Vhodný na balkonové a bytové pěstování .

Dejte se do pěstování vlastních bylinek,petržele,nebo třeba jahod a pod.To vše zvládnete díky našemu petrželáku,bylinkáči.Tenhle květník s kapsami je přímo stvořen pro vaše zdraví a chuť.Originální květník dodáváme i s kvalitní podmiskou.

Bylinky jsou velice nenáročné rostliny, a tak je možné je pěstovat v každé domácnosti. Přímo v bytě (kvůli výrazné vůni však nikdy ne v ložnici!), na parapetu za oknem, na balkóně i na zahrádce. Budete tak soběstační nejen při vaření, ale také při různých zdravotních obtížích. Majoránka pomáhá proti kašli, po meduňce dobře usnete, po třezalce zase příjemně vytrávíte a oregáno neboli dobromysl uleví od bolesti zubů.

Vedle těchto již zmíněných bylin se s největší oblibou pěstuje bazalka, pažitka, rozmarýn, tymián, řeřicha nebo máta. Tyto, v kuchyni hojně užívané bylinky, je dobré pěstovat tak, abychom je měli k ruce po celý rok. Výhodou je, že jsou všechny trvalkami, a tudíž by to neměl být problém.

Rostlinky si můžete vypěstovat sami buď ze semínek nebo můžete koupit v oddělení zeleniny v supermarketu či v zahradnictví již přímo květináče se sazeničkami. Bylinky mají rády světlo, a tak umístěte petrželák tam, kde ho bude dostatek.

Důležitá je také dostatečná zálivka, ovšem ne nadměrná, hnojit není třeba. Důležité je rostlinky pravidelně a často seřezávat, ovšem vzhledem k používání při vaření o tento "akt" zřejmě nouze nebude, a tak vám z nich za nějakou dobu mohou vyrůst bohaté keříčky. Pokud bylina začne kvést, je na místě květ odstranit, neboť rostlinu vysiluje.

Pokud používáte do určitých pokrmů raději sušené koření, které má o něco výraznější aroma, pak si vlastnoručně vypěstované bylinky můžete sami nasušit. V oblibě je také jejich zamrazování v tvořítkách na led.

Čerstvé bylinky z vás učiní mistra kuchaře, letní grilování se bez nich neobejde

A nejen grilování, co by bylo třeba mojito bez mátylibeček dodá chuť bramborám a vývarům, šalvěj se skvěle páruje s drůbežím masem, saturejku přidáte k luštěninám, které činí mnohem lépe stravitelnější - každá bylinka má něco do sebe a vaše vaření povznese o třídu výš, zejména ty doma vypěstovaná a čerstvé budou chutnat o moc lépe.

Bylinkovou zahrádku založíte nejen zahradě, ale bylinkám se bude dařit i na balkóně či terase. Keříky aromatických bylin se opravdu vyplatí pěstovat - oregáno, rozmarýn, majoránka, tymián, šalvěj, levandule, meduňka, yzop, myrta, estragon, a mnoho dalších bylinek jsou krásných na pohled, voní, lákají motýly a čmeláky. Bylinky užijete nejen jako zdravé koření, můžete z nich připravit léčivý a osvěžující čaj, koupel, olej, osvěžovač vzduchu… Navíc silná vůně aromatických bylinek nevítané hosty odpuzuje, pokud budete mít parapet plný bazalek a rozmarýnek, nemusíte se bát, že budete mít doma plno hmyzu.

Jednoleté druhy můžete vysadit např. do oblíbeného petrželáku, z jehož otvorů bylinky trčí na všechny strany, ve větším však můžeme pěstovat i druhy vytrvalé. V zahradě je vhodné pěstování na vyvýšených záhonech, skalkách, nebo třeba bylinkových šnecích - spirálovitá skalka, která může být maličká, ale i velká - pochozí.

Tipy pro pěstování
⦁ Skoro všechny druhy bylinek snadno vypěstujete i ze semínek, nejlepší je výsev provést zjara, ale pokračovat můžete i v průběhu léta.
⦁ Bylinkám svědčí propustná, výživná půda. Je-li půda těžká, vylehčete ji pískem a oživte trochou vyzrálého kompostu (přebytek živin je však spíš na škodu). Máte-li tu možnost, je vhodný také přídavek dřevěného popela v množství dva kbelíky na metr čtverečný. Mimo jiné, přidá do půdy vápník, který většině aromatických bylin svědčí.
⦁ Stanoviště na zahradě vyberte slunečné, sluneční paprsky by sem měly dopadat co nejdéle. Avšak i toto pravidlo má výjimku, která jej potvrzuje – například mátě a čechřici svědčí lépe stinnější a vlhčí místo.   
⦁ Půdu pod bylinkami můžete zamulčovat z oblázků, vypadá to krásně a drží teplo.
⦁ Pozor na mráz! Některé druhy bylinek jsou teplomilné a silné mrazy nepřežijí, je lepší je proto pěstovat v nádobě a na zimu je přemístit do bezmrazé místnosti (např. rozmarýn).
⦁ Při pěstování v nádobách na balkóně či za oknem je ideální jižní či východní orientace a nezapomeňte v květníku na drenáž z hrubšího písku či kamínků na dně, ve kterém nesmí chybět otvor na odtok přebytečné vody.
⦁ Kompaktního tvaru a vytvoření půvabných košatých keříků docílíte pravidelným zaštipováním výhonů. Čerstvé výhonky můžete ihned použít v kuchyni.

8595097100389

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: