• -30,00 Kč

Žardinka 24cm

Velice oblíbená keramická žardiniéra,mísa na květiny,Průměr elegantní květinové mísy je 24 cm. Mrazuvzdorná kamenina do které lze vrtat,vhodná i pro bonsaje! Ručně točená zahradní keramika s unikátním složením keramické hmoty,která se podřizuje potřebám květin,s ohledem na jejich zdárný růst. Díky své nízké nasákavosti je i mrazuvzdorná.Je hojně používaná a oblíbená jak venku,tak i v interiérech.Rostlinám se v ní daří,neboť díky keramice udržuje optimální vlhkost,a květiny neuhnívají jako v plastech.Naši oblíbenou zahradní keramiku dodáváme i do mnoha českých obchodů.Prodáváme bez podmisky.Podmiska je ilustrační

Vzhledem tomu,že je vše ruční práce,tak se zdobení na keramice se může lišit.Ale vždy bude krásné.

 Podmisky Zde:

Vhodná podmiska:

Motiv (rytí) na míse se může lišit

Česká kvalitní Kamenina

250,00 Kč
S DPH
280,00 Kč Sleva 30,00 Kč
Počet
Skladem

Velice mezi pěstiteli oblíbená kameninová mísa-žardinka,o průměru 24cm. Průměr tak akorát.Hodí se jak na bytové ,tak i na venkovní pěstování rostlin.Kameninová žardinka nepotlačuje svojí elegancí krásu květin,ale rostlinám se v nich daří jako ve svém přirozeném prostředí.

Na všechny naše květníky, truhlíky, koše atd. máme podmisky. zdobení,rytí se může nepodstatně lišit.

Kamenina,materiál našich nádob na květiny.

 Kamenina,výrobní proces,který se dědí již několik generací v této hrnčířské rodině.Jedinečné je to, že všechny ingredience,potřebné k výrobě této unikátní kameniny se melou a míchají přímo na místě výroby keramické květinové nádoby.kamenina je světlý pórovitý střep s nasákavostí nejvýše 8 %. Po dvě generace se zkoušelo v této rodinné firmě složení hlíny,a teplota výpalu,aby se vytvořilo optimální prostředí pro růst rostlin.V levných plastech se obvykle rostlinam nedaří.Plast se rychle prohřívá,rostliny v něm díky teplotam na povrchu nádoby zasychají,nebo se snaží zachránit a shazují třeba listy nebo nedozrálé plody,kořeny jim v plastech uhnívají.Naše květinová nádoba a je jedno jestli květináč,koš nebo žardiniéra má ideální prostředí pro růst.Souvisí s tím samozřejmě hloubka,šířka,vlhkost a teplota keramické nádoby.Teplota výpalu kameninové nádoby je 1200 - 1250 °C. Při poklepu výrobek zvoní. Tento zvuk je současně důkazem kvality a odrazem mechanických vlastností ( tvrdost, pevnost). Nízká nasákavost umožňuje bezproblémové použití těchto výrobků jak v interiérech tak exteriérech.Výrobkům nevadí ani silné mrazy,mohou zůstat celoročně venku.

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Žardiniéra?Žardinéra je druh nádoby určené k pěstování květin. Používá se i název žardinka. Může se jednat jak o květinový stolek, tak přímo o nádobu. V tom případě jde o nízký květináč, který se od spodní části značně rozšiřuje do tvaru polokoule.Největší popularity dosáhla žardiniéra ve Francii již v 18. století a její obliba vydržela až do poloviny 20. století. Je určena především pokojovým nebo balkonovým rostlinám, nádoba může byt i zavěšena.

V

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: