Goethův atmosferický barometr

Tento Goethův barometr ukazuje rychle a přesně jaké bude počasí.Sice to není keramika, ale zaujalo nás to.Také jsem byl na ,,kukačku"u známého co je vyrábí, a docela mě to bavilo.Je to o dost jiné. Keramika je dlouhodobý proces,od zpracování hlíny,po výrobu,schnutí,a na závěr pálení. Sklo je jiné.Zjednodušeně ho nahází do ohně a vyfoukne věc,nebo něco.Ale je to zjednodušené, a hlavně se to musí umět.

480,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno


Goethův atmosferický barometr

Trochu historie

E.Torricelli (1608-1647) - italský fyzik a matematik, žák G. Galileiho jako první prokázal existenci atmosferického tlaku a v roce 1643 sestavil rtuťový barometr. J.W.Goethe, který se zabýval mnoha přírodovědnými experimenty, následně vyvinul jednoduchý, ale účinný barometr na Torricelliho podkladech.

Princip funkce

Tento Goethův barometr ukazuje rychle a přesné změny tlaku vzduchu. Stoupá-li tlak vzduchu, voda v tenčí trubce klesá a předpoklá se zlepšení počasí, naopak stoupá-li sloupec s kapalinou v tenké trubičce, blíží se zhoršení počasí.Jak jsem sám vypozoroval ,tak to celkem dobře funguje.Jednoduché a celkem přesné.

Já jsem tam místo vody dal trochu nemrznoucí směsi......Voda mě v zimě nezamrzá a je lépe vidět hladina vody. Chodí se na počasí koukat i sousedé.Dokonce i jeden co má revma,a dušuje se že pozná kdy má pršet,to porovnával se s bolestí v kloubech,a s barometrem se sešli.Inu,předkové holt věděly,proč to dělají.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.