Forma na beránka-ovečka dvojdílná.

Forma na beránka,ovečku.Naše keramické formy beránků jsou originální, a jedinečné.A tak jsme k formě beránka,udělaly i ovečku. Je to kvalitní keramická forma z rukou českých keramiků,a keramiček.Objemově jsou s formou beránka na tom stejně,(asi dva litry)ale ovečka nemá zvoneček jako beránek.Jinak si jsou podobné,a rozdíly jsou vidět po upečení.A že naše formy jsou originální a opravdu dobré,svědčí o tom, že spousty výrobců českých i asijských naše české formy kopíruje a podbízí se cenou.Ale originál se značkou K-Z je jenom jeden.A majitelé si důsledně kvalitu této značky s pečlivostí sobě vlastní  hlídají

Délka cca 32cm, šířka 17cm a výška 14cm

Více beránků zde:

480,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

 

Velikonoční pečení

Kromě toho, že jsou Velikonoce spojeny s výzdobou, pletením pomlázky, malování vajíček, dekorace,…, se nezapomíná ani na pečení a prázdniny pro děti. Připravte si skvělého velikonočního beránka, mazanec, jidáše, perníčky nebo velikonoční nádivku.

 
 
 
Beránek-ovečka-recept:
 
Ingredience: 
3 vejce
15 dkg cukru krystal
5 lžic oleje
15 dkg polohrubé mouky
1 lžička prášku do pečiva
1 vanilkový pudink
2 lžičky citronové šťávy
1 lžička citronové kůry
5 až 7 lžic horké vody
1/4 lžičky soli

Žloutky, cukr a vodu šleháme metličkami asi minutu. Přidáme ostatní suroviny a dobře promícháme.Nakonec vmícháme sníh ze třech bílků. Nalijeme do máslem vymazaného a hrubou moukou vysypaného velkého beránka. Troubu si předehříváme na 150 st.
Beránka dáme do trouby a teplotu zvýšíme na 170 st. pečeme necelých 40 minut.

Podle receptury našich babiček

250 g polohrubé mouky
5 oddělených vajec, 2 celá
220 g krupicového cukru
sáček vanilkového cukru
půl citrónu
máslo na vymazání formy
moučkový cukr na ozdobu

Vejce a žloutky ušlehejte ve větší míse s cukrem, citrónovou šťávou, kůrou a postupně přisypte mouku. V jiné míse vyšlehejte z bílků tuhý sníh, lehce přimíchejte do těsta.

Formu na beránka vymažte máslem a vysypte trochou mouky. Těsto vlijte do ¾ formy a vložte do trouby předehřáté na 180 °C. Pečte přibližně 35 minut nebo dozlatova. Že je beránek upečený, poznáte tak, když do něho píchnete špejlí. Pokud těsto na špejli neulpí, je hotový.

Formu vyndejte z trouby, zabalte do vlhké utěrky a čekejte, dokud zcela nevychladne. Pak beránka opatrně vyklopte a libovolně dozdobte. Můžete jej například posypat moučkovým cukrem, dát mu kolem krku mašli, polít ho čokoládou, to záleží zcela na vás.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: