Svícen keramický adventní, bílý.

Akce vánoce 2023

Keramický adventní věnec, bílý velký, na dozdobení. Bezpečný korpus vánočního věnce keramický na dozdobení s velkými kalíšky na svíce.Adventní věnec se žlábkem na vodu, do kterého se nastrká čerstvé chvojí a žlábek se zaleje vodou.Velikost hotového zeleného  věnce nezáleží na velikosti korpusu,ale na délce větviček. .Správně naaranžovaný by téměř neměl být vidět,slouží jako nosič větviček, napájí je vodou a má funkci svícnu. A hlavně,voní smolou a chvojím.Adventní věnec bílý,vánoční sváteční svícen na čtyři svíčky.Bezpečný keramický korpus vánočního věnce,se žlábkem na vodu, k pohodovému vánočnímu aranžování.


580,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Adventní svícen bílý, keramický korpus na výrobu vlastního vánočního věnce snadno a rychle.

Jak na to?

Na výrobu našeho adventního věnce je velice jednoduchý recept. Velikost věnce se odvíjí od délky větviček které na věnec použijeme.Čím delší větvičky,tak tím věnec bude větší.Větvičky jednoduše nastrkáme pod kalíšky na svíčky, a zalejeme vodu. Střed vánočního věnce je možné zasypat třeba ořechy, nebo perníčky.

Náš nejprodávanější vánoční svícen....

Naaranžujte si korpus keramického věnce podle vašich představ a fantazie,zapálte svíčku podle adventního období a určitě ve světle adventních svící budeme trochu přemýšlet sami o sobě,o svých blízkých. Vždyť kdy jindy by jsme se měly zastavit a trochu si odpočinout od starostí a problémů všedních dní.Třeba se Nám podaří se zbavit nánosu té dovozové komerce a braku kolem nás a najdeme v sami v sobě a ve svých bližních jiné hodnoty,o kterých jsme ani  nevěděli.

svícen Cena je za keramický korpus. Pro chvojí budete muset do lesa, svíčky máte asi doma, a ostatní je jen na Vás.

Nejviditelnějším symbolem adventu je adventní věnec. Bez svíček, se používá ke zdobení dveří. Ten se svícemi slouží k symbolickému odpočítávání čtyř adventních týdnů. „Zvyk postupného zapalování svící na adventním věnci se k nám dostal až v druhé polovině 20. století z Německa. V tradičním českém prostředí byla okna slavnostně osvětlována jen na Bílou Sobotu,“ vysvětlil ředitel Etnografického oddělení Národního muzea Petr Janeček.

Věnec představuje symboliku Kristova kříže nebo také Boží věčnost a jednotu a má jasně daná pravidla, jak by měl vypadat. Větývky jehličnanů či cesmíny, ze kterých je vyroben, představují život. Dříve se často používaly i holé slaměné věnce, které odháněly zlé duchy a tím zajišťovali do domu požehnání.

Důležité jsou barvy. Barvou adventu je fialová! Vyjadřuje důstojnost a pokání. Svíčky a stuhy na věnci by tak měly být fialové s výjimkou té třetí v pořadí – ta je totiž zasvěcená přátelství a je růžová. Svíčky se zapalují proti směru hodinových ručiček. Časté jsou i věnce s pátou – bílou svíčkou - uprostřed. Ta se zapaluje na Štědrý den a symbolizuje Krista.

K adventu patří také půst, spánek na tvrdém lůžku a zákaz sexu. Zapovězena je i hlučná zábava či pomlouvání. Naopak žádoucí je každodenní návštěva rorátů (ranní zpívané mše) a konání dobrých skutků.

 

adventní věnec

Jsou spjaté se svátky významných světců – sv. Barbory (4. 12.), sv. Mikuláše (5. 12.) a sv. Lucie (13. 12.). „Večer o těchto svátcích obcházely po vesnicích průvody adventních masek. Ty byly na rozdíl od těch veselých masopustních vážné, zadumané, strašily děti a vybízeli dospělé k pokání,“ uvedl ředitel Etnografického oddělení Národního muzea Petr Janeček. Období adventu před zimním slunovratem (letos 22. 12.) bylo chápán jako období temna, kdy zlé síly měli největší moc a usilovaly o zničení světa.

  • svátek sv. Barbory, 4. 12. – Barboru, kvůli její víře v Boha, sťal vlastní otec.  U nás je s ní spojován zvyk trhání třešňové větvičky. Tomu, komu vykvete na Štědrý den, se další rok splní všechna přání. Dříve to dělaly hlavně neprovdané dívky, které chtěly vědět, zda je konečně čeká svatba.

  • svátek sv. Mikuláše, 5. 12. – ve 4. století byl dobrým a štědrým biskupem. Proto je dnes spojen s dáváním drobných dárků (sladkostí) dětem. Stal se předlohou pro Santa Clause.

  • svátek sv. Lucie, 13. 12. – dívka, která žila ve 4. století, rozdala svůj majetek a rozhodla se žít jako křesťanka. Dle pověsti si vyloupla oči a poslala je svému pohanskému nápadníkovi. Do druhého jí narostly oči zpátky. Zemřela mučednickou smrtí. U nás je s ní spojována pranostika: Sv. Lucie noci upije, ale dne nepřidá.

Adventní neděle jsou charakterizovány tradičním zapálením jedné svíčky na adventním věnci. Samozřejmostí je i prodloužená otevírací doba v obchodech, ať každý stihne nakoupit dárky, dekoraci a další zajímavé zboží.

Letos budou adventní neděle v těchto datech:
železná neděle 2.12.2018 - 1. neděle v prosinci
bronzová neděle 9.12.2018 - 2. neděle v prosinci
stříbrná neděle 16.12.2018 - 3. neděle v prosinci
zlatá neděle 23.12.2018 - 4. neděle v prosinci

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: