Adventní svícen.Betlém

Adventní věnec.Betlém.Aranžuje se zeleným, chvojím,(má ve svícnu otvory v kterých dobře drží),zalít vodou,nebo místo vody nasypat ořechy,Práce jednoho z našich nejzkušenějších a docela svérázných keramiků a jeho paní,co znám.A ta osobnost keramika je z toho opravdu cítit.Jejich výrobky mají duši. A zaplať pánbu za to.Anonymních krámů je kolem nás dost  a dost.....

 

780,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

Klasické symboly Vánoc adventní věnec odkazuje ke kruhu, který je symbolem cyklu života a koloběhu roku. Starý rok končí a nový začíná. Kruh, který nemá konec ani začátek, nám připomíná věčný život a znovuzrození, tedy i zmrtvýchvstání Ježíše Krista o Velikonocích.

Jedná se přitom o mladší vánoční symbol, který se poprvé objevil v Hamburku na počátku 19. století v místním sirotčinci. Byl to zpočátku velký dřevěný kruh s 23 svíčkami, upevněný pod stropem. Dnes čtyři svíčky znázorňují čtyři adventní neděle před Vánocemi.

Vánoce – narození Ježíška

Krásná , nejen česká tradice.

Ježíšek se narodil podle biblického příběhu v městě Betlémě, kam ze svého domova v Nazaretu odešli jeho rodiče Marie a Josef. Na dlouhou cestu se vydali, protože římský císař vyhlásil sčítání lidu. Aby sčítání proběhlo v pořádku, musel se každý hlásit ve městě, z kterého pocházel. V Betlémě nebyl té noci, kdy Josef s Marií došli, jediný volný nocleh a proto se uchýlili do salaše, kde také Maria porodila svého syna Ježíše. Tam ho uložila do jesliček, které sloužily ke krmení dobytka.

Jako první se o narození Ježíše dozvěděli pastýři, kterým se zjevil anděl a zvěstoval, že se narodil Spasitel. Pastýři se hned vydali na cestu, aby se novému králi poklonili. Z východu se s cennými dary vydali také tři mudrcové, kterým cestu ukazovala jasně zářící hvězda. Oni mudrcové byli tři králové a mezi dary, které Ježíškovi nesli bylo zlato, kadidlo a myrha. O narození budoucího krále se dozvěděl i král Herodes. Ze strachu o svůj trůn, nechal okamžitě zavraždit všechny chlapce do dvou let narozené v betlémě. Josefovi a Marii se spolu s Ježíškem podařilo uprchnout do Egypta, odkud se vrátili zpět až po smrti Heroda.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.