Trpaslík s lopatkou-38cm. Zahradní dekorace.

Zahradní venkovní dekorace trpaslík s lopatkou,asi 38cm.Ty výšky u našich zahradních trpaslíků se udávají těžko,nebot co trpaslík,to originál.(Asi nám málo rostou).A tím se dostávám k definici kýče,neboť podle všech definicí znalců na trpaslíky, nemůže být kýč originál.Ale dost už teorie,trpaslík je perfektně odvedená práce keramika,je mrazuvzdorný,snese na zahradě vodu i mráz,ale na zimu bych ho uklidil někam pod střechu.Vyšisuje se,snad víte co to znamená,ztratí svoji jiskru a šmrnc.

1 350,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

Zahradní dekorace trpaslík s lopatkou, keramický,vysoký 38cm.

Zlaté české ručičky

I kýčovité kousky mohou mít něco do sebe, ovšem za předpokladu, že jsou kvalitně provedené a lacinost z nich nečpí na sto honů. Vyšívané polštářky a nápisy typu Love nebo Sweet Home představují vrchol nevkusu v jakémkoli provedení. A fakt, že někdo miluje ruční práce, ještě nezaručuje, že dokáže pod dojmem emocí vytvořit dílo, které si zaslouží čestné místo.

Zaujalo nás:

Trpasličí věda

Podle basilejské Mezinárodní asociace pro ochranu zahradních trpaslíků, založené v roce 1981 samozvaným profesorem nanologie (trpaslíkovědy) Fritzem Friedmannem, je v Evropě více než třicet milionů zahradních trpaslíků. Mají odedávna pověst pomocníků a nosičů štěstí. „Jsou optimističtí a nemají na nový rok ráno strach z konce světa,“ prohlásil v roce 2000 Friedmann.
Vědecký tajemník ústeckého Muzea Václav Houfek se stal mezinárodně uznávaným nanologem tak trochu souhrou náhod, při práci na dějinách ústecké Mareschovy továrny, která trpaslíky kdysi vyráběla.
„U příležitosti Mezinárodního dne trpaslíků si dovoluji popřát všem oslavencům, aby si jich lidé stále vážili jako podstatné součástí našeho světa. Lidé by se neměli nechat mást rádoby estetickými klišé, ale soustředit své síly na uchování celku našeho kulturního dědictví, kam trpaslíci přirozeně patří. Ono totiž takové to povrchní rozhodování, co je IN nebo co je OUT, je nejen ve skutečnosti pouhou směšnou hrou, ale samo o sobě je nakonec vždy OUT,“ říká nejznámější český trpaslíkolog Houfek.

Mohlo by vás také zajímat