• -20,00 Kč

Vánoční svícen střední,posuvný hnědý

Posuvný keramický vánoční svícen na čtyři svíce,a průměru cca 20cm. je praktický a bezpečný adventní věnec.Výhodou posuvného věnce je,že si můžete kalíšky na svíce posunout do pozice,jaká se vám líbí,nebo vyhovuje.věnec se aranžuje voňavým chvojím,anebo se doprostřed věnce postaví betlém, nebo se zasype ořechama.ale vy si určitě poradíte.Pro mne je kruh symbolem rodiny a bezpečí.Posuvný adventní věnec je velice oblíbený,a jeho koupě vám jistě udělá celoročně radost.Dá se použít i na velikonoce,místo svící se dají vajíčka a něco zeleného.

500,00 Kč
S DPH
520,00 Kč Sleva 20,00 Kč
Počet
Dočasně vyprodáno

Vánoční keramický věnec posuvný na čtyři svíčky,hnědý.Praktický, na dozdobení chvojím adventní svícen,s posuvnými kalíšky,umožňuje kombinace vánočních svící.

Keramika je velmi vhodný materiál. Je velmi trvanlivý, přírodní, tvárný… V našich končinách „ten pravý“ adventní svícen je ale pouze kruhový, symbolizující mimo jiné i uzavřený cyklus. Adventní věnec je svým typickým tvarem vhodný k tvorbě na hrnčířském kruhu.Ale pro mne je kruh symbol rodiny,a bezpečí.

Pomineme-li veškeré liturgické principy, tak je kolem tohoto předvánočního období stále seskupena spousta tradic. A to velmi zajímavých. I podle nich by se dalo vymyslet přehršle způsobů, jak takový svícen ztvárnit. 

Symbolika čtyř svíček na adventním věnci

Za zmínku zajisté stojí rozmístění svíček do čtyř stran. Těžko s jistotou určit, odkud tento zvyk pochází. Zdali od pohanů, Keltů či jiných etnik. Dokonce i tato symbolika lze vysvětlit více způsoby. Ať už máme na mysli čtyři světové strany, nebo čtyři neděle před Štědrým dnem. Svíček se umísťovalo i více a zapalovaly se postupně. Rozlišovaly se barvami a dokonce měly i svá jména. 

Kdy nás čekají adventní neděle?

Adventní neděle jsou charakterizovány tradičním zapálením jedné svíčky na adventním věnci. Samozřejmostí je i prodloužená otevírací doba v obchodech, ať každý stihne nakoupit dárky, dekoraci a další zajímavé zboží.

adventní věnec

Ještě před začátkem adventu se často začína péct a po začátku adventu (přesněji po Mikuláši) se pokračuje s pečením dalšího cukroví.
Dále je nutné nakoupit dárky, můžete je koupit v internetových obchodech, trzích nebo v klasických obchodech. Každý vybere snad ty nejlepší dárky pro rodinu a známé. Advent je to nejlepší období, abyste udělali všechny tyto příjemné (pro někoho možná moc ne) povinnosti a navíc všechno ve městech a vesnicích bude krásně nazdobeno a rozsvíceno.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: