Forma na pečení ,,hruška" malovaná 2 litry

Forma na pečení,malovaná květy. Nový kousek z dílny jihočeských keramiků. Ačkoliv je forma velmi propracovaná a ručně malovaná,normálně se v ní dá péci,je normálně funkční,a není to jen kousek,na který se má pouze prášit.Dobře snese myčku i mikrovlnku.Níže píšeme něco o ůdržbě keramiky, a jak v nich péci.

315,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

 

Začínáte s vařením a pečením? Tak tady je jeden ze základních receptů na piškotové těsto

Ingredience

 

 • 120 g
  polohrubá mouka
  120 g
  cukr moučka
  6 ks
  vejce
  1 lžička
  kypřící prášek

 

Postup přípravy receptu

Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Žloutky dáme do misky a metlou nebo šlehačem je našleháme s polovinou cukru do husté pěny.

Z bílků ušleháme tuhý sníh, přidáme zbylý cukr a ušleháme dohusta. Do žloutkové pěny zamícháme část tuhého sněhu. Zlehka zamícháme prosátou mouku s kypřícím práškem a nakonec zbylý sníh.

Piškotové těsto pečeme v předehřáté troubě, obvykle na 170 °C.

Vaření.cz

Doporučená  údržba keramických forem!

Před prvním použitím formu  umyjeme a necháme formu 10-15 minut na 200 stupňů v troubě vypálit. Necháme vychladnout,vymažeme a normálně pracujeme,jako vždy.

Pokud formu myjeme v myčce,nebo v jakémkoliv saponátu,vždy formu dáme vypálit.Koncentrát mycího prostředku nám totiž nedovoluje po upečení korpus s formy vyklopit. Po vypálení v troubě a následném upečení korpusu formu velice dobře vyklopíme.Po vychladnutí formu tradičně vymastíme a vysypeme hrubou moukou a pečeme.Po upečení formy pouze vytíráme papírovým ubrouskem.

Uložit