Hrnec na kvašenou zeleninu pickles 2 litry 2 víka těžítko

 Jezte a žijte zdravě. A k tomu slouží profesionální kameninová nádoba na pickles,originální nádoba na kvašenou zeleninu o objemu 2 litry.Kvalitní kvasný hrnec s zátkou na kvašení a uskladnění zeleniny. Nakonec, co si dneska sami pro zdraví neuděláte-nemáte. A za trochu té práce s naložením zeleniny do nádoby na kvašení vaše zdraví přece stojí.Levný,a chutný zdroj vitamínů.Kvašák dodáváme i s bukovým pístem, gumou a masivním těžítkem.Tedy hrnec na kvašení je kompletní.Zkrátka jenom si pořídit kvalitní český hrnec na pickles,naložit a dobrou chuť....

  • Kvašená zelenina-vždy lehce stravitelná
  • Podporuje imunitní systém
  • Staví zdravotní bariéru proti bakteriim a infekcím.
  • Česká keramická výroba-záruka zdravotně nezávadného kvašení
  • Náhradní víka a těžítka skladem

Těžká a masivní zátěž,to je první krok k zdárnému kvasnému procesu

Kvalita od českých keramiků!

Zelenina Kreslený Film Kořenová Zelenina B

Více hrnců na kvašení zde:

770,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno


Pokud to s fermentací(kvašením) zeleniny myslíte vážně,tak dejte přednost české kvalitě,před levným dovozem. Páleno na 1250 stupňů.

Více zde:

Profesionální fermentovací sada na výrobu kvalitní mléčně kvašené zeleniny pro vaše zdraví.

Normální víko,(to bez díry) se používá na delší uskladnění zkvašené zeleniny v kvasné nádobě,což je velice praktické. Jako víčko.Těžká a masivní zátěž,to je první krok k zdárnému kvasnému procesu

Kvasná zátka,je dvojitý okraj soudku,zalévá se vodou, drží vlhké mikroklima a sterilní prostředí při kvašení.

Jak to funguje:Postup: naložíme hrnec po okraj zeleninou podle chuti, vložíme keramické těžítko, nasadíme duté víko, do víka dáme asi 25cm dlouhou dřevěnou tyčku, a přes ní na táhneme gumu, tu připevníme  za ouška hrnce. Guma tlačí na tyčku, a ta pochází skrz víko na keramické těžítko a to neustále tlačí na zeleninu a tím brání přístupu vzduchu.

Zboží je vyráběno stejnou technologii,a postupy jako za časů našich babiček.Používáme vysoce kvalitní materiály a glazury,které vyhovují těm nejpřísnějším hygienickým předpisům. Díky převážně ruční práci,se může stát,že se na výrobku objeví,třeba silnější vrstva glazury,lehce jiný odstín glazury,a podobně.Toto podle nás není důvod k reklamaci.Naše výroba není průmyslová. U nás jde o zachování řemesla a originality.Zrovna tak, jako i vy, naši zákazníci a přátelé ,také nejsme všichni stejní. Našim cílem je Vaše spokojenost a radost z funkčnosti a jedinečnosti keramiky.

Hrnec se skládá se samotného hrnce, kameninového glazovaného těžítka, dutého víka a normálního víka.Objem: 2 litry !!!.Hrnec má kvasnou zátku.(to je ten zvýšený okraj hrnce). Zátka se zalévá převařenou, vychladlou vodou. Slouží nám k tomu, aby obsah hrnce zůstal naprosto sterilní. Normální víko,(to bez díry) se používá na delší uskladnění zkvašené zeleny v kvasné nádobě,což je podle nás velice praktické. Jako víčko.Buková tyčka  s gumou je konečně u toho taky, tak není co řešit.

Vše je přírodní,kdy do styku se zeleninou přijde kamenina a bukové dřevo.Náš hrnec neobsahuje žádné kovové části,kdy dochází k oxidaci kovu do kvasného procesu zeleniny,a o plastech ani už nepíši.

 Kvašenou zeleninu můžeme dle doby její přípravy rozlišit na rychlokvašenou (cca několik hodin), krátkodobě kvašenou "pickles" (cca 3-4 dní) a dlouhodobě kvašenou (cca týden při použití větších nádob a uskladnění ve sklepení). Pro krátkodobě kvašenou zeleninu je používán americký výraz „Pickles“a obecně takto zpracovaná zelenina působí nejlépe, jíme-li ji v malém množství denně. Buď jako přílohu k jídlu či jako součást salátů, kterým dodá nezaměnitelnou chuť.

 

 Recepty

 

Kysané nebo čerstvé?

V kysaném zelí se nachází velké množství vitamínu C, B a K. Společně s bakteriemi mléčného kvašení působí dobře na trávicí trakt. Jeho součástí je také spousta minerálů. Tělu pomáhá proti žaludečním vředům. Obsahuje velké množství probiotických kultur, které vznikají při kvašení. Je skvělým pomocníkem při zácpě, při snižování cholesterolu a také pro obnovení mikroflóry po užívání antibiotik. Vyplatí se jíst v jakémkoliv zpracování. Nejzdravější je ale právě v kysané podobě. Má totiž více vitamínů než v syrovém stavu. Navíc tato forma přispívá i v okamžiku, kdy pravidelně pijete meduňku, která odvápňuje kosti.

Mrkev, zelí a cibule

 

Suroviny: 1 hlávka zelí, 2 větší mrkve, 1 velká cibule, sůl (na 1 kg směsi dáme jednu zarovnanou čajovou lžičku soli)

 

Postup: veškerou zeleninu nakrájíme nebo nakrouháme na jemné nudličky. Smícháme se solí a napěchujeme do  velké sklenice nebo keramického hrnce na pickles a zatížíme. Necháme při pokojové teplotě fermentovat tři až pět dní, podle teploty. Pickles je hotové, když je zelenina křupavá a jemně kyselá. Dále uchováváme v lednici, abychom zastavili fermentaci.

 

Zelí s křenem I.

 

Suroviny: 1 menší hlávka červeného zelí, 1 menší cibule, kousek křenu, 2 čajové lžičky soli.

 

Příprava: červené zelí nakrouháme, prosolíme, přidáme na malé kostičky nakrájenou cibuli, nastrouhaný křen a natlačíme do keramického hrnce na pickles nebo sklenice.  Necháme kvasit tři dny při pokojové teplotě. Po této době už můžeme pickles používat.

 

Zelí s křenem II.

 

Suroviny: 1 hlávka zelí, 1 malé čínské zelí, 1 větší cibule, kousek křenu, sůl (na 1 kg zelí 1 čajová lžička soli), špetka kmínu

 

Příprava: obě zelí nakrájíme na jemné proužky, cibuli oloupeme a nakrájíme na tenké půlměsíčky, osolíme, promícháme s jemně nastrouhaným křenem a kmínem. Velkou sklenici nebo hrnec na kvašení vypláchneme vodou a natlačíme směs. Zatížíme a necháme tři až pět dní na teplém místě kvasit. Dáváme na talíř jako salát.

 

Zeleninová směs v umeoctě

 

Suroviny: 1 větší bílá ředkev daikon, 4 střední mrkve, 4 větší stopky z brokolice, umeocet.

 

Příprava: do umyté litrové sklenice naskládáme na kostičky nakrájenou zeleninu a zalijeme horkým nálevem z 2 dílů vody a 1 dílu umeocta (zelenina by měla být ponořená). Směs necháme kvasit alespoň tři dny při v teplé místnosti. Třetí den je už zelenina připravení k použití. Na talíř klademe 1 polévkovou lžíci zeleniny. Šťávu nevyléváme, můžeme ji použít na dochucení polévek nebo omáček. Zeleninovou směs uchováváme v lednici až do spotřebování.

 

Z bílé ředkve a řasy kombu

 

Suroviny: 2 díly vody, 1 díl sojové omáčky Shoyu, 1 středně velká bílá ředkev daikon, proužek řasy kombu asi 15 cm, 5 tenkých plátků čerstvého zázvorového kořene.

 

Příprava: do čisté, vymyté sklenice, navrstvíme řasu Kombu, nastříhanou na proužky, na plátky nakrájenou bílou ředkev a plátky zázvoru. Vodu se sojovou omáčkou smícháme a nalijeme do sklenice. Směs musí být ponořená. Zbylé pickles dáme ve sklenici se šroubovacím víčkem do lednice.

 

Zelí s ředkví daikon

 

Suroviny: 1 hlávka zelí, 1 menší bílá ředkev daikon, sůl

 

Příprava: zelí nakrájíme na jemno, bílou ředkev nastrouháme na jemném struhadle. Obě směsi smícháme spolu se solí (na 1 kg směsi 1 čajová lžička soli). Sklenici nebo hrnec na pickles vymyjeme a natlačíme zeleninu. Zatížíme a necháme tři až pět dní kvasit při pokojové teplotě. Pickles je hotové, když je kyselé a příjemně kyselé. Dáváme na talíř jako salát.

 

Pickles s tofunézou

 

Suroviny: třídenní pickles (zelí, květák, cibule), 1 balení tofunézy

 

Postup: pickles nasekáme na malé kousky a smícháme s tofunézou. Můžeme dochutit šťávou s pickles.

 

 ZELENINA VHODNÁ PRO LETNÍ OBDOBÍ

 

Pickles z okurky

 

Suroviny: 1 salátová okurka, 1 větší cibule, 1 větvička koření Shizo, 1 lžíce sojové omáčky Tamari 0,5 l uvařené vody.

 

Příprava: salátovou okurku omyjeme a nakrájíme na kolečka. Cibuli oloupeme a nakrájíme na půlměsíčky. Sklenici vymyjeme a navrstvíme okurky s cibulí a jemně nakrájeným Shizem.* Do vroucí vody přidáme sojovou omáčku a horké nalijeme na okurky. Necháme vychladnout a alespoň ještě 2 až 3 hodiny proležet. Na talíř podáváme bez nálevu, okapané okurky i cibuli.

Tipy na kombinace mléčně kvašené zeleniny jsou z knihy Dagmar Lužné – Makrobiotické vaření.

 

 

Největší chyby při nakládání do kvašáku!

Snažte se zeleninu nakrouhat na co nejtenčí proužky.Ale ůplně nejdůležitější je natlačit co největší silou zeleninu do kvašáku.Má to dva důvody:  Polámete tvrdé části zeleniny,ale hlavně vytlačíte vzduch ze zeleniny,a zelenina bez vzduchu nehnije,ale opravdu kvasí. Nebojte se a tlačte do nádoby co největší silou.Chce to trpělivost,a nebát se zatlačit,až nakládaná zelenina lehce pustí šťávu. A pak zatížit a dále podle receptu.
Hrnec na kvašení a slinivka.Kvašení patří mezi přirozené způsoby konzervace díky bakteriím mléčného kvašení, které svojí činností umožňují dlouhou uchovatelnost potravin. Naši předkové nechávali s oblibou kvasit zelí či okurky, které pak mohli konzumovat po celou zimu. Tehdy si pravděpodobně ani neuvědomovali, jak významnou službu pro zdraví jim kvašená zelenina v době omezené zimní stravy přinášela.

8595097110524

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.