Sušené švestky-100gr.

Sušené švestky odpeckované-nejstarší způsob konzervování ovoce. Naše bába měla vždycky přes zimu pro nás schované sušené švestky. Kam se na ně hrabaly všechny bonbony světa. Švestky od nás jsou vyrobeny z českých švestek, v české sušárně, a hlavně bez jakýchkoliv konzervantů.A dokonce odpeckované.Konzervované tím nejstarším a nejjednoduším způsobem. A tak vlastně nejzdravějším.. Záruka 6.měsíců.

65,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

Velice vhodné i k aranžování nejen o vánocích.
660,84 kJ Energie:
157,94 kcalKalorie:
1x 6 kusů (50 g) Jednotka:
 
Ovoce sušené Kategorie:
 
1,31 g Bílkoviny:
37,505 g Sacharidy:
9,065 g    Z toho cukry:
0,335 g Tuky:
0,065 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
0 g    Transmastné kyseliny:
0,019 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
0,185 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
7,05 g Vláknina:
9,8 g Voda:
- Sodík:
30 mg Vápník:
Zdroj: Kalorické tabulky.cz

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu švestky sušené
Rádi mlsáte? Co takhle do našeho jídelníčku zařadit sušené švestky. Jsou sladké, takže mohou nahradit různé, ne příliš zdravé bonbóny a jiné sladkosti. Navíc mají velmi zajímavé pozitivní účinky na naše zdraví. Můžeme je i jako pamlsek podávat našim dětem a budeme vědět, že jim neuškodí.


Obsahují velké množství vlákniny a tím pročišťují náš trávicí systém a hradí vstřebávání cholesterolu. Díky vysokému obsahu pektinů získává pocit sytosti, a proto sušené švestky mohou nahradit i různé léčivé prostředky doporučované na hubnutí. Rozhodně jsou lepší než nějaké prostředky, které prodávají třeba v lékárnách, nebo si je můžeme objednat pomocí internetu a někdy nejsou ani účinné, nebo spíše nesplní svůj účel.

Umí nasytit výrazně lépe než čokoláda. Pektiny také zpomalují vstřebávání cukrů a díky tomu naše tělo spaluje mnohem více tuků. Určitě nikomu neuškodí, když si pár sušených švestek zařadíme do našeho jídelníčku.

Mají také nemalé množství draslíku, a proto se doporučují lidem, kteří mají problém s vysokým tlakem. Minerály ve švestkách prospívají také našim ledvinám a játrům.

Sušené švestky by také měly jíst ženy, které prochází menopauzou. Doporučuje se denně přibližně deset, ale pokud máme chuť, můžeme si dopřát i více. Výrazně zlepšuje stav kostí a tím pádem nás může chránit před osteoporózou. K rizikovým skupinám patří i muži po pětašedesátce.

Švestky obsahují vlákninu, tuky, bílkoviny a sacharidy. Z minerálů obsahují nejvíce draslík, fosfor, vápník, sodík, chlór a železo. Obsahují také vitamín B, vitamín C, vitamín E a vitamí.

Zdroj:  Eseznam

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.