Nádoba na Hermelín s kleštěmi cca2.5l.

Nádoba na Hermelín s kleštěmi cca2.5l.Nakládaný hermelín, utopenci, a pod. To jsou delikatesy,na které máme všichni svůj recept. Něco jsme Vám připravily níže. Tedy máme fakt vyzkoušeno.Keramiku,nebo kameninu,na nakládání opravdu ničim nenahradíte.Nebere do sebe,díky slynutému střepu pachy,dobře se udržuje,a je hezká.Nedáme na ni dopustit.

560,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Základní recept na nakládaný hermelín

Pokud s nakládáním hermelínů teprve začínáte, doporučuji vám začít tímto jednoduchým receptem. Na tomto receptu si to dobře vyzkoušíte, a když dodržíte postup, neměli byste nic zkazit. Ostatně, ono ani potom není třeba nic vylepšovat. Až ochutnáte, zjistíte, že je takto naložený hermelín naprosto výborný!

Ingredience na 5 ks hermelínů

  • 5 ks hermelínů
  • 1-2 ks cibule (dle velikosti)
  • 5 ks čerstvá feferonka (nemáte-li rádi, můžete vynechat)
  • 10 stroužků česneku
  • 30 kuliček celého černého pepře
  • 15 kuliček nového koření
  • 3 ks bobkového listu
  • dle chuti sůl a mletá sladká paprika
  • ¾ l slunečnicového oleje

Postup přípravy receptu

Nejprve vezmeme hermelíny a podélně je rozpůlíme. Poté všechny vnitřní plochy silně pomažeme utřeným česnekem a solí (dle chuti můžeme přidat i mletou sladkou papriku, případně trochu grilovacího koření). Takto natřené poloviny hermelínu opět spojíme (přitiskneme je na sebe) a tentokrát je překrojíme na půlky příčně.

Nyní si připravíme čistou sklenici vhodné velikosti. Začneme tím, že dno sklenice prosypeme cibulí nakrájenou na kroužky. Použijete-li feferonky, nakrájejte je také a smíchejte s cibulí. Snažíme se o to, aby se hermelíny co nejméně dotýkaly sklenice. Na vrstvu cibule potom klademe námi upravené hermelíny společně s novým kořením, černým pepřem a bobkovými listy. Na první vrstvu hermelínů nasypeme opět kroužky cibule a takto střídavě pokračujeme až do té doby, dokud nádobu nezaplníme několik centimetrů pod okraj.

Nakonec nakládané hermelíny zalijeme slunečnicovým olejem a to tak, aby v něm byly ponořené včetně ostatních ingrediencí, které jsme použili. Je dobré chvíli počkat. Jakmile sklenici naplníme olejem, chvíli počkáme a několikrát sklenicí zatřeseme, aby vyprchal přebytečný vzduch. Pak už jenom sklenici dobře uzavřeme víčkem a máme hotovo!

Uzavřenou sklenici necháme v chladnu 5-7 dní, poté můžeme začít s konzumací. Případně si přečtěte další tipy na skladování níže.

Tipy na skladování nakládaných hermelínů

Na internetu můžeme najít různé informace o tom, jak správně nechat nakládané hermelíny zrát a jak je potom skladovat. Někde je uváděno, že se mohu nechat marinovat při pokojové teplotě několik dní (někde dokonce týdnů) a pak skladovat v ledničce. Jinde se uvádí skladování od začátku v chladnu po dobu 1-2 týdnů. V případě výše uvedeného základního receptu se mi nejvíce osvědčilo nejprve nechat 3 dny marinovat při pokojové teplotě a až pak umístit do ledničky na další 3 dny. Poté je dle mých zkušeností nakládaný hermelín ideálně připraven ke konzumaci. Dále už skladuji vždy v ledničce a doporučuji vše sníst do 6 týdnů (i když mohou vydržet i déle). Pokud budete postupovat podle nějakých speciálních receptů s dalšími nebo jinými ingrediencemi, potom se řiďte ohledně skladování podle konkrétního receptu.

Upozornění: Budou-li mít nakládané hermelíny kyselou chuť, tak je už určitě nekonzumujte!

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: