Nádoba na Hermelín s kleštěmi cca2.5l.

Nádoba na Hermelín s kleštěmi cca2.5l.Nakládaný hermelín, utopenci, a pod. To jsou delikatesy,na které máme všichni svůj recept. Něco jsme Vám připravily níže. Tedy máme fakt vyzkoušeno.Keramiku,nebo kameninu,na nakládání opravdu ničim nenahradíte.Nebere do sebe,díky slynutému střepu pachy,dobře se udržuje,a je hezká.Nedáme na ni dopustit.

660,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Základní recept na nakládaný hermelín

Pokud s nakládáním hermelínů teprve začínáte, doporučuji vám začít tímto jednoduchým receptem. Na tomto receptu si to dobře vyzkoušíte, a když dodržíte postup, neměli byste nic zkazit. Ostatně, ono ani potom není třeba nic vylepšovat. Až ochutnáte, zjistíte, že je takto naložený hermelín naprosto výborný!

Ingredience na 5 ks hermelínů

  • 5 ks hermelínů
  • 1-2 ks cibule (dle velikosti)
  • 5 ks čerstvá feferonka (nemáte-li rádi, můžete vynechat)
  • 10 stroužků česneku
  • 30 kuliček celého černého pepře
  • 15 kuliček nového koření
  • 3 ks bobkového listu
  • dle chuti sůl a mletá sladká paprika
  • ¾ l slunečnicového oleje

Postup přípravy receptu

Nejprve vezmeme hermelíny a podélně je rozpůlíme. Poté všechny vnitřní plochy silně pomažeme utřeným česnekem a solí (dle chuti můžeme přidat i mletou sladkou papriku, případně trochu grilovacího koření). Takto natřené poloviny hermelínu opět spojíme (přitiskneme je na sebe) a tentokrát je překrojíme na půlky příčně.

Nyní si připravíme čistou sklenici vhodné velikosti. Začneme tím, že dno sklenice prosypeme cibulí nakrájenou na kroužky. Použijete-li feferonky, nakrájejte je také a smíchejte s cibulí. Snažíme se o to, aby se hermelíny co nejméně dotýkaly sklenice. Na vrstvu cibule potom klademe námi upravené hermelíny společně s novým kořením, černým pepřem a bobkovými listy. Na první vrstvu hermelínů nasypeme opět kroužky cibule a takto střídavě pokračujeme až do té doby, dokud nádobu nezaplníme několik centimetrů pod okraj.

Nakonec nakládané hermelíny zalijeme slunečnicovým olejem a to tak, aby v něm byly ponořené včetně ostatních ingrediencí, které jsme použili. Je dobré chvíli počkat. Jakmile sklenici naplníme olejem, chvíli počkáme a několikrát sklenicí zatřeseme, aby vyprchal přebytečný vzduch. Pak už jenom sklenici dobře uzavřeme víčkem a máme hotovo!

Uzavřenou sklenici necháme v chladnu 5-7 dní, poté můžeme začít s konzumací. Případně si přečtěte další tipy na skladování níže.

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: