Sud na zelí 20litrů

Sud na zelí-kvašák,o objemu 20 litrů s kvasnou zátkou a kameninovým víkem. Velký kvašák na kvašení zelí většího objemu zelí.Objem 20litrů je cca.20kili syrového nakrouhaného zelí. A to už je pro rodinu pořádná porce na zimu.Nakládejte a jezte kysané zelí,podpoříte tím své zdraví a imunitu.A zvláště v dnešní době je to potřeba.

Pouze osobní odběr.

1 420,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

 

Security policy

 

Delivery policy

 

Return policy

Základní postup výroby

Jak zelí naložit, je úplně jednoduchý. Hlávky zelí očistěte od nahnilých, špinavých a oschlých listů, umyjte, rozkrojte je na čtvrtky a vykrojte tvrdé košťály. Zelí pak nakrouhejte buď ručně, nebo na robotu, a smíchejte ho s pokrájenou cibulí, solí (na 1 kilo zelí použijte 15–20 gramů) a kmínem. Pro ochucení můžete,ale samozřejmě nemusíte, například ještě česnek, feferonky, kopr, hořčičné semínko, jablíčko a podobně.Experimentujte a uvidíte,že si najdete svůj recept a chuť.

Následně ji co nejtěsněji po vrstvách napěchujte do nádoby. Šťávu postupně odebírejte do nádoby vedle. Nakonec zelí zakryjte, zatižte něčím těžkým a nechte týden v teple kvasit. Pak ho přesuňte na chladnější místo. Důležité je, aby bylo stále ponořené. Dolívejte ho proto šťávou uchovávanou v lednici kterou jste odebrali při pěchování. Ke konzumaci je vhodné asi za čtyři týdny.

Mohlo by vás také zajímat