- Sleva!
- -90,00 Kč
Sud na zelí-kvašák 5 litrů.
Akce roku 2021-Právě teď je doba kvašené zeleniny.
Naložte si vlastní zelí do kameninového sudu,nechte zkvasit a postavte tak vitamínovou bariéru bakteriim, infekcím a nemocem.Ochraňujte své zdraví a jezte vlastní kysané zelí, levný a ůčinný zdroj vaší krásy a energie.To přece za trochu práce stojí ne? O kvašení zelí víme hodně,a o výrobě kvalitních kameninových sudů ještě více. Proto pro vás máme sudy na zelí-kvašáky páleny na 1150 stupňů,dvě uši pro snadnou manipulaci,vodní zámek pro čisté sterilní kvašení s víkem.Sud na zelí-kvašák, s víkem 5 litrů se dá použít i jako dnes tolik oblíbené hrnce na pickles.Hrnec neobsahuje žádný klacek,pružinu,ani gumu. Je to sud na kvašení jako používaly naše babičky,ale dá se dokoupit i šamotová zátěž.Udržuje díky kvasné zátce obsah v dokonale sterilním a vlhkém prostředí, které je nutné při kvašení.Sud na zelí-kvašák pět litrů s kvasnou zátkou na výrobu kvašeného zelí, zeleniny to je levný ochránce vašeho zdraví.Jezte zdravě.Zkvašené zelí je lék. O kvašení víme vše.
Na každém našem sudu je kvasná zátka.Kvasná zátka je dvojitý okraj soudku,který se zalévá převařenou vychladlou vodou,pak se přiklopí kameninovým víkem.Zátka udržuje obsah soudku v naprosto sterilním prostředí.Čas od času (asi 2x do měsíce je dobré vodu vyměnit.
Je určeno hlavně k nakládání zeleniny,masa, okurek,ale i jiných produktů určených k lidské výživě.Ověřeno více než staletou zkušeností výrobce i jeho tradicí a kvalitou!
*** DOMÁCÍ KYSANÉ ZELÍ ***
Na 1 kg zelí – 20 g soli, špetka kmínu, 20 g cibule(i více,dle chuti), 10 g cukru a dále pokud chceme,jsou dobré jablka a jeřabiny. Příp.hořčič.semínka.K nakládání vybíráme pevné podzimní a zimní zelí. Odstraníme povrchové listy a košťál.Zelí nakrouháme ( nebo nakrájíme na max.5 mm pásky) a pěchujeme do kameninových soudků (pěchuji to sevřenou pěstí,na které mám 2 igelitové sáčky).Při plnění zelí v jednotlivých vrstvách dáváme trochu soli, cibuli , krájená jablka na plátky ,příp.hořčič.sem.,kmín,příp.trochu cukru,ale opatrně.Při pěchování se tvoří šťáva,kterou přebytek odléváme do hrnku. Zelí musí být pod hladinou šťávy,pokud jí máme málo, dolijeme roztokem (na 1 l vody-10g soli).
Nádobu se zelím uložíme do suché a asi 20 st.C místnosti,nejlépe tmavé,protože světlo kvašení zelí škodí na vitamín C.
Do 3 až 5 týdnů je zelí vykvašené.Můžeme odebírat i dříve,pak je bohatší na cukry.Důležitá je čistota při postupném odebírání zelí a pak nám vydrží v chladu i do jara .
Rychlokvašky
pošlete nam i svůj recept!!
Ingredience
Postup
Okurky perfektně omyjeme. Oloupeme spoustu česneku, tak 3–4 palice. Každý stroužek rozpůlíme. Připravíme si kopr – hodně a i se stonky, vinné a višňové listy. Všechno opereme a dáme vysušit.
Okurky vyndáme z vody, necháme oschnout, u každé oba konečky odkrojíme a ještě do každé několikrát píchneme jehlou.
Svařenou vodu s celým pepřem, novým kořením a hořčičným semínkem, hřebíčky, bobkovými listy a solí.
Do kameninového sudu naskládáme okurky mezi ně nacpeme stroužky česneku a kopr a listí až jej naplníme. Zalijeme nálevem zatížíme prkénkem a zavážeme. Za 5 dní až týden je to úplná báseň.