Sud na zelí 5 litrů.

Pokud hledáte kvalitní sud na nakládání zelí,jste tady dobře.

Naložte si vlastní zelí do keramického sudu,nechte zkvasit a postavte tak vitamínovou bariéru bakteriim, infekcím a nemocem.Ochraňujte své zdraví a jezte vlastní kysané zelí, levný a ůčinný zdroj vaší krásy a energie.To přece za trochu práce stojí ne?Sud na zelí-kvašák, s víkem 5 litrů se dá použít i jako dnes tolik oblíbené hrnce na pickles Je to  sud na kvašení jako používaly naše babičky,ale dá se dokoupit i  pevná šamotová zátěž.Udržuje díky kvasné zátce obsah v dokonale sterilním a vlhkém  prostředí, které je nutné při kvašení.Sud na zelí-kvašák pět litrů s kvasnou zátkou na výrobu kvašeného zelí, zeleniny to je levný ochránce vašeho zdraví.Jezte zdravě.Zkvašené zelí je lék. O kvašení víme vše.

690,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

 

Security policy

 

Delivery policy

 

Return policy

Na každém našem sudu je kvasná zátka.Kvasná zátka je dvojitý okraj soudku,který se zalévá převařenou vychladlou vodou,který se pak se přiklopí kameninovým víkem.Zátka udržuje obsah soudku v naprosto sterilním prostředí.Čas od času (asi 2x do měsíce je dobré vodu vyměnit.)

Je určeno hlavně k nakládání zeleniny,masa, okurek,ale i jiných produktů určených k lidské výživě.Ověřeno více než staletou zkušeností výrobce i jeho tradicí a kvalitou!

  *** DOMÁCÍ KYSANÉ ZELÍ ***

 

Na 1 kg zelí – 20 g soli, špetka kmínu, 20 g cibule(i více,dle chuti), 10 g cukru a dále pokud chceme,jsou dobré jablka a jeřabiny. Příp.hořčič.semínka.K nakládání vybíráme pevné podzimní a zimní zelí. Odstraníme povrchové listy a košťál.Zelí nakrouháme ( nebo nakrájíme na max.5 mm pásky) a pěchujeme do kameninových  soudků (pěchuji to sevřenou pěstí,na které mám 2 igelitové sáčky).Při plnění zelí v jednotlivých vrstvách dáváme trochu soli, cibuli , krájená jablka na plátky ,příp.hořčič.sem.,kmín,příp.trochu cukru,ale opatrně.Při pěchování se tvoří šťáva,kterou přebytek odléváme do hrnku.  Zelí musí být pod hladinou šťávy,pokud jí máme málo, dolijeme roztokem (na 1 l vody-10g soli).

Nádobu se zelím uložíme do suché a asi 20 st.C místnosti,nejlépe tmavé,protože světlo kvašení zelí škodí na vitamín C.

Do 3 až 5 týdnů je zelí vykvašené.Můžeme odebírat i dříve,pak je bohatší na cukry.Důležitá je čistota při postupném odebírání zelí a pak nám vydrží v chladu i do jara .

 

 

Rychlokvašky

pošlete nam i svůj recept!!

Ingredience

větší okurky ... počet libovolný, palice česneku, kopr, vinné a višňové listy,  hřebíček,  bobkové listy, nové koření, pepř celý, sůl(5-7dkg na litr vody)

Postup

Okurky perfektně omyjeme. Oloupeme spoustu česneku, tak 3–4 palice. Každý stroužek rozpůlíme. Připravíme si kopr – hodně a i se stonky, vinné a višňové listy. Všechno opereme a dáme vysušit.

Okurky vyndáme z vody, necháme oschnout, u každé oba konečky odkrojíme a ještě do každé několikrát píchneme jehlou.

Svařenou vodu s celým pepřem, novým kořením a hořčičným semínkem,  hřebíčky,  bobkovými listy a solí.

Do kameninového sudu naskládáme okurky mezi ně nacpeme stroužky česneku a kopr a listí až jej naplníme. Zalijeme nálevem zatížíme prkénkem a zavážeme. Za 5 dní až týden je to úplná báseň.

 

000433005040

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: