• -30,00 Kč

Sud na zelí-kvašák 5 litrů.

Sud na zelí-Kamenina-páleno na 1150 stupňů,dvě uši pro snadnou manipulaci,vodní zámek pro čisté sterilní kvašení, kvalitní viko.Sud na zelí-kvašák, s víkem 5 litrů se dá použít i jako dnes tolik oblíbené hrnce na pickles.Pickles není nic jiného než název pro moravský kvašák,nebo u Nás na chodsku Kadečka.Udržuje  díky kvasné zátce obsah v dokonale sterilním a vlhkém  prostředí, které je nutné při kvašení.Vhodné na nakládání zelí i zeleniny, masa na grilování,uzení,..Jezte zdravě....O kvašení víme vše.

600,00 Kč
S DPH
630,00 Kč Ušetříte 30,00 Kč
Počet
Skladem

Hrnec neobsahuje žádný klacek,těžítko,ani gumu. Je to jenom sud na kvašení. ale samozřejmě se v tom dá a je určeno na kvašení zeleniny a na nakládání masa.

Na každém našem sudu je kvasná zátka.Kvasná zátka je dvojitý okraj soudku,který se zalévá převařenou vychladlou vodou,pak se přiklopí kameninovým víkem.Zátka udržuje obsah soudku v naprosto sterilním prostředí.Čas od času (asi 2x do měsíce je dobré vodu vyměnit.

Je určeno hlavně k nakládání zeleniny,masa, okurek,ale i jiných produktů určených k lidské výživě.Ověřeno více než staletou zkušeností výrobce i jeho tradicí a kvalitou!

 

 

*** DOMÁCÍ KYSANÉ ZELÍ ***

 

Na 1 kg zelí – 20 g soli, špetka kmínu, 20 g cibule(i více,dle chuti), 10 g cukru a dále pokud chceme,jsou dobré jablka a jeřabiny. Příp.hořčič.semínka.K nakládání vybíráme pevné podzimní a zimní zelí. Odstraníme povrchové listy a košťál.Zelí nakrouháme ( nebo nakrájíme na max.5 mm pásky) a pěchujeme do kameninových  soudků (pěchuji to sevřenou pěstí,na které mám 2 igelitové sáčky).Při plnění zelí v jednotlivých vrstvách dáváme trochu soli, cibuli , krájená jablka na plátky ,příp.hořčič.sem.,kmín,příp.trochu cukru,ale opatrně.Při pěchování se tvoří šťáva,kterou přebytek odléváme do hrnku.  Zelí musí být pod hladinou šťávy,pokud jí máme málo, dolijeme roztokem (na 1 l vody-10g soli).

Nádobu se zelím uložíme do suché a asi 20 st.C místnosti,nejlépe tmavé,protože světlo kvašení zelí škodí na vitamín C.

Do 3 až 5 týdnů je zelí vykvašené.Můžeme odebírat i dříve,pak je bohatší na cukry.Důležitá je čistota při postupném odebírání zelí a pak nám vydrží v chladu i do jara .

 

 

Rychlokvašky

pošlete nam i svůj recept!!

Ingredience

větší okurky ... počet libovolný, palice česneku, kopr, vinné a višňové listy,  hřebíček,  bobkové listy, nové koření, pepř celý, sůl(5-7dkg na litr vody)

Postup

Okurky perfektně omyjeme. Oloupeme spoustu česneku, tak 3–4 palice. Každý stroužek rozpůlíme. Připravíme si kopr – hodně a i se stonky, vinné a višňové listy. Všechno opereme a dáme vysušit.

Okurky vyndáme z vody, necháme oschnout, u každé oba konečky odkrojíme a ještě do každé několikrát píchneme jehlou.

Svařenou vodu s celým pepřem, novým kořením a hořčičným semínkem,  hřebíčky,  bobkovými listy a solí.

Do kameninového sudu naskládáme okurky mezi ně nacpeme stroužky česneku a kopr a listí až jej naplníme. Zalijeme nálevem zatížíme prkénkem a zavážeme. Za 5 dní až týden je to úplná báseň.

 

000433005040

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.