Květináč kopretina 18cm

Přírodní květináč,s motivem kopretiny,vyrobený starou tecnikou, lití do formy,a následným vyrytím motivu kopretiny a přeglazováním.Samotný obal (tělo) tohoto zdařilého květníku je režné,a tak rostliny mohou dýchat a neuhnívají jako v plastech. Takže podle mne, estetický, praktický a v neposlední řadě hezký květník,který okrášlí každý prostor nejen na chalupě.Květináč se díky vysoké vypalovací teplotě dobře slynutý,a tak se i dobře udržuje.Prodáváme i s podmiskou, takže stačí osázet,a těšit se s krásy lidské práce a práce přírody v podobě květin.

Více kopretin:

355,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Pěstování kopretiny

  
Kopretina bílá má listy celokrajné nebo jen zubaté a květy bílé. V zahradách se pěstuje buď druh Chrysanthemum leucanthemum, který je nižší – 40 až 60 cm, ranější a nevymrzává. Nebo druh Chrysanthemum maximum s většími květy, který je však citlivější na zimní mrazy a proto vyžaduje přikrývku chvojí. U obou druhů byly vyšlechtěny odrůdy s jednoduchými i plnými květy, tj, s více řadami bílých obvodových kvítků.

Množení a sázení kopretin

  
Kopretiny se vysazují na rabata s úrodnou hlinitou půdou zásobenou vápnem do skupin s ostrožkami, vysokými floxy nebo barevnými liliemi. Protože jsou náchylné na vymrzání, doporučuje se je každoročně nebo alespoň každý druhý až třetí rok dělit a znovu rozsazovat a pak nevymrzají. Množí se dělením trsů nebo v srpnu řízky s kouskem podzemního dřeva. Jednoduché druhy lze množit i ze semen. Kopretiny jsou vhodné k řezu.

kopretina.jpg
Kopretina

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: