Květináč, Chalupářský ,,sádlák" s podmiskou. 4. l.

Selské květináče na zahradu i do domu.

Plno chalupářů používá keramický sádlák s dvěma uchy jako květináč a dává do našich hrnců na sádlo,květiny,petrželku,šnitlík,nebo jahody.Sádlák používají jako obal nebo chalupářský květník na květiny.o objemu 4.litry Květník ,,sádlák" má z výroby ve dně vyvrtanou dírku,jako normální květník.Proto potřebuje kameninovou podmisku, kvůli odvodu přebytečné vody.Ale musím říct,že jim to dohromady hodně sluší.Velice dobře se tyto keramické nádoby vyjímají v oknech českých chalup a chat.Ale ostudu květník neudělá ani venku na volné ploše,třeba zahrady,dvorku,nebo na zápraží domu..No nevypadá dobře? Nám se líbí,a uvidíme co vy na to.....Taková trochu staročeská chalupářská nostalgie.....

Dodáváme včetně vkusné kameninové podmisky.

Pouze zde v e-shopu.(Nedodává se do obchodů)

660,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Chalupářský květináč, venkovský styl keramického květináče vyrobený z pětilitrového hrnce na sádlo,s kameninovou nepropustnou podmiskou,na chalupu nebo bytu.

Kam se květinový sádlák s podmiskou postaví,tam zdobí.Vypěstujte si v květníku třeba bylinky,nebo květiny.Květník se krásně vyjímá na parapetu okna chalupy.a za tu cenu?No neberte to.

Základní zásada při pěstování bylinek na okenním parapetu zní:

Světlo, teplo, ale žádný průvan.
Všeobecně platí všechna pravidla z kapitoly

Bylinková zahrádka na terasu či balkon

 
Zajistěte bylinkám pokud možno co nejvíce světla. Opatrní však buďte u oken na jižní stranu. Zde je vhodné umístit bylinky jen v zimním období a pokud možno při intenzivním poledním slunci mírně přistínit. Okenní skla fungují jako lupa a mnohonásobně zvýší intenzitu slunečního světla/tepla.
 
Máte-li možnost volby, tak ideálním místem pro umístění bylinkové zahrádky jsou východní a západní okna. A aby to nebylo ještě tak jednoduché, neměla by se razantně střídat teplota. To znamená, vypnout radiátor a nevětrat. Pod pojmem nevětrat je míněno zamezení působení průvanu. Naopak „okysličování“ u otevřeného okna za bezvětří a při letních teplotách udělá bylinkám moc dobře. Při plánování počtu bylinek na okenní parapet, počítejte s mírnými rozestupy. Bylinky si nebudou stínit, budou moci „lépe dýchat“ a snáze se jim poroste.
 
Při pěstování bylinek v bytě se výběr nádob většinou podřizuje stylu zařízení domácnosti. Důležité je zohlednit šířku parapetu a vyhnout se kovovým nádobám.
 
Nejpodstatnější na květináči není jeho design či materiál, ale kvalitně provedená drenážní vrstva. Tj. dostatečné množství otvorů nadkryjeme keramickými střepy a zasypeme cca do výše 2 cm štěrkopískovou směsi. Až na takto vystavěnou drenážní vrstvu nasypeme zeminu. Výborný nápad je umístit na dno misky vrstvu keramzitu a až na toto „lože“ položit květináč. Přebytečná voda odteče do misky a keramzit ji zadrží „pod květináčem“, tímto malým trikem zamezíte přemokření substrátu a následnému zahnívání kořenů.
 
Pokud koupíte zeminu či substrát v běžném obchodě, bude obsahovat více živin, než většina bylin potřebuje. Substrát zeslabíte přidáním písku či drobného štěrku.
 
Zalívejte raději méně než více. Krátkodobé sucho je pro bylinky menší nebezpečí než přemokření. Četnost zálivky je odvislá od teploty a vlhkosti vzduchu. Nejlepší pro zjištění zda zalívat či ne je prstová metoda. Je-li zemina na povrchu suchá, zalívejte. Není-li, odložte zálivku na další dny. Velkolisté bylinky jako např. šalvěj či bazalka nepohrdnou občasným rosením,
 
Všechny bylinky jsou „k svědku“ tudíž na ně nepatří nikdy žádná chemie!!!!
 
Jednoleté bylinky nevyžadují přihnojování žádné. Ve výjimečných případech, kdy po sklizni slabě dorůstají, anebo jim žloutnou listy, lze do zálivky přidat pár kapek hnojiva.
 
Vytrvalé rostliny každoročně přesaďte do větší nádoby s novou zeminou a to by jim mělo zajistit dostatečný přísun živin pro následující rok. Během zimy nikdy rostliny nepřihnojujte.
 
Bylinky rostoucí za oknem jsou menší a jemnější než ty zahradní ošlehané větrem. Při zastřihávání (sklizni) nikdy neodstřihávejte hlavní výhony. Nejprve odstřihávejte staré a překážející výhony.
 
Bylinky pěstované v bytě jsou mnohem náchylnější k chorobám a napadnutím škůdci než ty venkovní. Mšice a molice se množí hlavně v přemokřeném substrátu. Naopak třásněnky v suchém prostředí. Je-li rostlina napadena, nikdy nesahejte po chemických přípravcích, obvykle postačí důkladné osprchování vlažnou vodou.

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: