Květník buclák prům.24cm.s podmiskou.

Květník buclák prům.24cm.s podmiskou.Část.glazovaný.Docela objemný květináč,takový buclatý,a tak jsme mu začaly říkat ,,buclák".Buclák je ze šamotové hlíny, a to ho předurčuje k umístění ven,do exteriéru,protože dobře snáší nepřízeň počasí.Ale samozřejmě ho můžete umístit i do bytu nebo chalupu.Neudělá vám ostudu nikde.Ručně točený,a zdobený.Motivy na květníku se mohou lehce lišit.Květináč keramický buclák,s podmiskou,ručně zdobený.Díky svému objemu a složení keramické hmoty květináče udržuje optimální vlhkost,a květinam se daří..

Vhodná podmiska Zde:

Máme v něm vyzkoušenou levanduli.A tak jsme pro vás připravili několik rad.

340,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Jak na levanduli?

Levandule je velmi snadné pěstovat. Prosperuje v horkých, slunečných místech s dobře odvodněnou, alkalickou půdou. Pro prodloužení sezóny můžete kombinovat několik odrůd. Levandule lékařská kvete brzy a je přizpůsobivá chladnějším, vlhkým oblastem. Hybridní odrůdy, jako je stříbrná levandule, mají delší kvetoucí sezónu, stejně jako francouzské hybridy „Grosso“ a „Provence“.

Jak pěstovat levanduli?

Ať už ji zasadíte v zahradě nebo v květináči, brzy zjistíte, že levandule má mnoho ctností. Levandule potřebuje dobře odvodněnou půdu. Pokud je vaše půda těžká, upravte ji přidáním jedné části písku a štěrku do jedné části původní půdy. Levandule, jako jsou L. stoechas, se dobře daří v květináčích. Zvolte dobře odvodněnou půdu doporučenou pro květináče. Organicky hnojte každý druhý týden. Při sklízení levandule řežte tam, kde začínají listy. Ideální čas na sklizeň levandule je, když je jedna třetina až polovina hrotu rozkvetlá.

Levandule – různé druhy

Ne všechny levandule mají typickou „levandulovou“ barvu. Odrůdy této vonné bylinky přicházejí v odstínech fialové a modré, od světlé po tmavé, stejně jako bílé, červené, růžové a dokonce žlutozelené barvy. Sestavte několik rostlin různých barev dohromady pro silný vizuální dopad. ‚Richard Gray‘ je hybridní levandule s modrofialovými květy a stříbřitým vlněným listím, zatímco ‚Nana Alba‘ je trpasličí anglický kultivar s velmi voňavými bílými květy. Rostou kompaktně a znovu kvetou. Použijte jednu z mnoha odrůd, abyste do svého květníku přidali odvážnou dávku barvy.


Použití levandule

Levanduli můžeme použít mnohými způsoby. Zde je několik návrhů:

Kytice levandule

Ať už čerstvá nebo sušená, kytice z levandule provoní celý byt. Do této kytice můžete přidat eukalyptus a zavěsit ji nad hlavici sprchy – dopřejete si tak voňavou sprchu jako z lázní. Pára z horké sprchy pomáhá uvolnit relaxační vůni levandule.

Levandulový čaj

Levandulový čaj odstraňuje bolesti hlavy a chutná jedinečně. Zalijte sušené květy levandule horkou vodou, nechte 5-7 minut odstát, levanduli vyjměte a tekutinu vypijte.

Levandulové dekorace

Uvažte si z levandule věnec, použijte ji k fotorámečkům, zabalte si její květy do plátěných pytlíčků a provoňte si jimi skříně… možností je spousta.

Levandulové vaření

Levanduli můžete přidat do nejrůznějších pokrmů – jak k dezertům, tak také k masu. Levandule má mnohé využití v kuchyni.

Kosmetika

Levandule je ideální pro přípravu nejrůznějších kosmetických přípravků – od šamponů, přes krémy na obličej až po různá tonika.

0001450240301

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.