Strouhátko na česnek srdce

Strouhátko na česnek.

Typ:strouháme i se slupkou.Slupka nám chrání nehty,a slupku česnekem potom vyhodíme.

120,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno

  • Česnek působí i proti vzniku rakoviny, zejména proti rakovině prsu, rakovině žaludku a střev.

ouháme i se slupkou. Ustřihneme kořínek stroužku a strouháme. Chráníme si tím své nehty. Slupku na konec vyhodíme!Jak správně používat česnek? Stále se máme co se učit.

Jsou lidé, kteří se česneku vyhýbají a pokud už musí, dávají do jídla jen trochu sušeného. Přicházejí tím o obrovské množství účinků. Máme i některé zajímavé tipy, jak využít česnek jinak, než obvykle.

Účinné látky v česneku

Typickou vůni dodávají česneku různé sloučeniny síry. Jedna z nich, která se jmenuje alicin, má silné antibakteriální účinky. Jde o vůbec nejsilnější přírodní antibiotikum. Česnek ale obsahuje i mnoho jiných tělu prospěšných látek: selen, mangan, vitamin C, vlákninu, vitamin B6 a B1, draslík, fosfor, měď, železo. Zkuste si dát po ránu stroužek česneku do úst. Budete překvapeni účinkem! Více jsme psali zde.

Jak česnek používat

Už Hippokrates radil využívat česnek pro vlastní zdraví. Nejlepší je, pokud není příliš dlouho vařený. Čerstvý má pochopitelně nejvíc účinných látek. Záleží samozřejmě i na odrůdě. Pokud přidáváte česnek do vařených pokrmů, dávejte ho až na konec. Výborný je do salátů. Třeba v kombinaci se zakysanou smetanou. A samozřejmě do různých dipů a pomazánek.

Účinky na zdraví

Česnek má obrovské spektrum skvělých účinků. Pojďme se je připomenout.Jeho základní síla leží v likvidaci infekcí bakteriálních i virových a v celkovém zlepšení imunity.Působí proti nachlazení, proti angíně, ale i proti různým parazitům.Poradí si i s plísněmi. Česnek ředí krev, takže významně snižuje riziko ucpání tepen a tím brání vzniku řady civilizačních nemocí.Na tepny působí pozitivně i v tom smyslu, že brání jejich zanášení. Snižuje totiž hladinu cholesterolu a navíc snižuje i krevní tlak.Kdo pravidelně používá česnek má mnohem menší riziko infarktu a mrtvice.Tolik se neví o působení česneku proti alergiím. Zmírňuje jejich průběh. Účinný je nejen na sennou rýmu, ale také na astma.Působí povzbudivě na mozek a brání před jeho stárnutím.Vědci také dali do souvislosti konzumaci česneku a snížení hmotnosti.Pomáhá i pacientům s cukrovkou, protože zlepšuje vylučování inzulínu.Vnější použitíČesnek můžeme používat i zevně. Nadrcený česnek nebo čerstvá šťáva pomáhá proti bradavicím a kuřím okům. Podobně můžete použít česnek i na bolavé zuby. Také se hodí na místa bodnutí hmyzem, která dezinfikuje.


Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: