• Nové

Doza na česnek 2litry.

Kameninová praktická nádoba na česnek s otvory pro odvětrávaní vlhkosti.

Skladování česneku je vlastně jednoduché, nejlépe mu vyhovuje pokojová teplota (okolo dvaceti stupňů) a nižší vzdušná vlhkost (přibližně šedesát procent). Proto ty díry v nádobě které pomáhají proudění vzduchu,a udržují česnek v dobré kondici.
390,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Zdá se, že Češi nejprve museli okusit česnek z dovozu, aby přišli na chuť tomu svému. Kvůli k vysokým cenám tuzemského česneku majitelé zahrádek stále častěji pěstují svůj vlastní. Radost z kvalitní úrody by nás neměla ukolébat. Nevhodné skladování může výrazně omezit trvanlivost a kvalitu česneku.

Univerzální rada, jak dlouhodobě v domnácnosti skladovat česnek, neexistuje. Nejvhodnější prostor pro skladování konzumního i sadbového česneku je vzdušné stinné místo. Hodně záleží nejen na podmínkách, které na skladování máme, ale také na druhu a kvalitě česneku. Proto pokud se chystáte česnek pěstovat, určitě se zajímejte o charakteristiku odrůd právě i s ohledem na dlouhodobé skladování. S ohledem na zvýšenou vlhkost se nedoporučuje skladovat česnek v chladničce. Nesvědčí mu ale ani vysoké teploty a přímé sluneční záření. Pokud není napadený vlnovníkem česnekovým (Aceria tulipae), vyhovujeme mu pokojová teplota a sucho. Bez problému vám tedy vydrží i v panelákovém bytě.

Česnek jako lék

  • Česnek právem patří mezi léčivé rostliny. Obsahuje látky, které pomáhají proti řadě nemocí od astmatu po artitidu. Má cenné protivirové a protibakteriální účinky. A jeho pikantní chuť v pokrmech ničím nenahradíme. Jak využít a uchovat kvality česneku?
  • Sloučeniny obsažené v česneku prospívají srdci. Snižují krevní tlak, potlačují tvorbu cholesterolu v játrech.
  • Česnek také zpomaluje srážení krve a zvyšuje rychlost, kterou se krevní sraženina rozpouští.
  • Při trávicích potížích jeho aseptické účinky působí na játra a celé zažívání. Pomáhá při léčbě úplavice a tyfu.
  • Je známo, že snižuje i hladinu cukrů v krvi.

Česnek působí protizánětlivě:

  • Přiložením rozmačkaného česneku na postižené místo utišíme bolest při štípnutích hmyzem i výronech.
  • Při bolesti v krku a pro lepší odkašlávání několikrát denně užíváme čajovou lžičku šťávy vymačkané ze stroužků česneku a ochucené medem.

Mohlo by vás také zajímat

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.