- Sleva!
Keramická forma beránka
Období pečení velikonočního beránka v keramické formě ,to je neklamné znamení příchodu jara a velikonoc.Ale pečení v našich originálních formach je i radost.Zvláště to platí o dvojdílné kameninové formě na pečení beránka.To už paní cukrářka musí umět odhadnout, kolik těsta do formy patří,aby se jí forma nenadzvedla,a aby se dobře propekla.A k tomu velikonočnímu pečení slouží naše kvalitní forma beránka,která vás nezklame,a při správné ůdržbě je prakticky nesmrtelná.Pálena je na víc než 1100 stupňů,tradiční výrobní postupy a ruce a um českých a moravských keramiků to je základ ůspěchu vašeho velikonočního pečení.
Náš ,,Fígl" na bezpečný a bezproblémový ,,porod" beránka z formy.....
Receptů na tradičního beránka jsou stovky. Často se předávají z generace na generaci. Nejčastěji se beránek peče z těsta piškotového, třeného, tvarohového, šlehačkového, někdo nedá dopustit na čokoládového nebo dokonce mramorového.
Následující recept pekaře Richarda Kabáta je výjimečný v tom, že je plný másla a tvarohu, díky čemuž není beránek suchý, navíc má skvělou chuť.
INGREDIENCE |
|
POSTUP:
- Do misky dáme máslo, moučkový cukr, vanilkový cukr a šleháme, popřípadě lehce zahřejeme.
- Poté přidáme vejce a dále mícháme.
- Následně přidáme plnotučný tvaroh, OPĚT lehce promícháme, aby těsto nezřídlo.
- Nakonec přidáváme polohrubou mouku, prášek do pečiva, vše důkladně promícháme a plníme zlehka do formy.
- Dáme péct do vyhřáté trouby na 180 stupňů na 30 až 40 minut.
Zvlášť opatrně přistupujte k vyndávání beránka z formy, aby se nezlomil.
V našem případě jsme použili masivní keramickou formu, kterou jsme po vyndání z trouby nechali zchladit, díky čemuž se těsto od formy samo oddělilo a beránek šel jednoduše vyklopit. Každý typ formy má ale svůj vlastní „fígl”, jak beránka bezpečně vyklopit.