Džbán na pivo-dva a půl litru.

Kameninový ručně točený džbán na pivo,asi dva a půlm litru. litry.Typická pivní klasika.Dobře drží chlad,a tak snadno obsah nezteplá. Vím co to je,za blaho,si v opravdovém hicu dát lok chladného piva. Je to kamenina,a tak je také i docela bytelný,a přitom lehký.Je uzpůsobený na pití rovnou ze džbánku.Ale má samozřejmě hubičku a dobře se i nalévá.

440,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno


Máte rádi studené pití, ale nemáte za vysokých venkovních teplot po ruce ledničku? Jak dokazuje článek z roku 1900, tak naše prababičky za té situace dokázaly skvěle využívat základní fyzikální zákony.

Jak ochladíme nápoje bez ledu?

V Indii a vůbec v horkých krajinách není ledu, za to vystupuje teplota výše nesnesitelné i v lidských příbytcích; tu by arciť voda rychle se tak ohřála, že by nebyla k pití.

Avšak přece mají všude v domě vodu studenou, což docilují tím, že přechovávají ji v hliněných nepolévaných nádobách, skrze jejichž stěny ustavičně prosakuje, na stěnách pak v páru se mění a tím teplo vodě v nádobě odebírá, čímž tato se značně ochlazuje. A na tom zjevu, že voda v páry se měnící odebírá teplo svému okolí, zakládá se i prostředek ochlazování tekutin bez ledu.

Nádoba obalí se mokrým hadrem a postaví se do průvanu,třeba na okno, jež jest otevřeno a jímž protahuje vzduch k otevřeným dveřím. Průvan odvádí páry z mokrého hadru vycházející a tím odpařováni se zvýší a džbánku teplo se odejímá.

Bejvávalo.cz

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.