Biskupský chlebíček

Tradiční forma na pečení biskupského chlebičku. Velice dobře propracovaná forma s výrazným reliéfem na vnitřní straně.Forma která by neměla chybět v žádné domácnosti, kde se peče. Je určena hlavně k pečení piškotového těsta. Ale lze samozřejmě i jiné. Dokonce nám paní poslala E-mail,že do formy odlévá různé huspeniny.  Ale nakonec proč ne???

420,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Biskupský chlebíček

65 minut
Snadné
Porce: 10
 
Ingredience
Vejce 4 ks
Moučkový cukr 150 g
Máslo
změklé
120 g
Hladká mouka 150 g
Prášek do pečiva
stačí 1/2 balení
 
Hořká čokoláda
nasekaná
100 g
Rozinky 100 g
Lískové oříšky
nasekané
1 hrst
Na polevu:
Hořká čokoláda 100 g
Smetana ke šlehání 100 ml
 

Postup přípravy:

Zařazení: Moučníky, Zákusky, Dezerty
 

Troubu předehřejte na 160 °C.
Změklé máslo utřeme s cukrem do světlé pěny. Poté do ní postupně zašleháme žloutky. Přisypeme ořechy, rozinky a čokoládu (popřípadě kandované ovoce). Bílky ušleháme do tuhého sněhu. Za stálého míchání přisypeme do žloutkové směsi mouku s práškem do pečiva a nakonec k ní opatrně připojíme našlehaný sníh.

Chlebíčkovou formu (nebo srnčí hřbet) vymažeme máslem a vysypeme moukou. Těsto nalijeme do formy a tu pak vložíme do trouby. Chlebíček necháme péct asi 45 minut.
Po upečení ho necháme zcela vychladnout.

Mezitím si připravíme čokoládovou polevu „ganache“. Smetanu dáme do hrnce a přivedeme ji k varu. Nalámanou čokoládu nasypeme do mísy a zalijeme ji vařící smetanou. Za stálého míchání necháme čokoládu rozpustit, po té získáme hladkou polevu.

Chlebíček zalijeme připravenou čokoládovou polevou. Necháme ji v klidu vystydnout.
Hotový biskupský chlebíček krájíme na plátky.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: