Formička na pečení. Zbytkovník.

Velice oblíbená formička na zbytkové těsto,(těsto které se nevejde už do formy), třeba při pečení beránka nebo bábovky.Dohledal jsem, že je nejspíše původem z Moravy, zřejmě z hané.Zlidověl také název makovec. Keramici na Moravě jinak tuto formičku o obsahu asi 1.5dcl. ani nenazvou. Děti tyto upečené kousky perníčku z formiček milují.. Formička na zbytky těsta.

165,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Co z malým kouskem těsta,které zbyde? Šup s ním do zbytkovníku.To je malá formička,na střední hané dodnes oblíbená a hojně užívaná,kterou si pro svoji praktičnost a využití určitě oblíbíte i vy.

Formičku po upečení nemyjeme, pouze otřeme. Pokud ji umyjeme, v myčce nebo v saponátu, je třeba ji před použitím vypálit v troubě na 200 stupňů po dobu asi 10 minut. Je to kvůli  koncentrátům obsažených v saponátech,které nám nedovolí formičku vyklepnout.Těsto se přilepí. Tohle ostatně platí pro všechny keramické formy na pečení.Nebojte se v keramických formach péct.Pečení v nich je ověřeno staletímy.Pokud použijete kvalitní českou keramickou formu určitě nebudete mít problém.Na našem e-shopu garantujeme jejich  český původ a  nezávadnost. Konec konců, objevují se i levné dovozové formy, pochybného původu, u kterých o jejich nezávadnosti pochybuji.Jedná o tkz. združenou keramiku,kdy se do keramické hmoty přidává další,jiná hmota,kdy ušetří na keramické hlíně, a mohou vypalovat na nižší teplotu.Forma je lehčí a tak nějak podivně skoro jako plastová.(hit  asijských výrobců dovozců posledních let.) . Ale rozhodnutí o výběru a koupi je samozřejmě na každém z nás.

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: