Nádoba na med kulatá.

Praktická doza,meďak na uskladnění a servírování medu,díky němuž odpadají nepříjemně lepkavé a tahavé operace s medem,kdy se snažíme vydolovata lžičkou med ze sklenice,ale známe to všichni.Tohle nepříjemno odpadá s naším meďákem,ve kterém se med nejen uskladňuje, ale i dobře servíruje.Nádoba s  praktickým víčkem se dobře udržuje,a díky svému hladkému povrchu na něm med neulpívá,a v neposlední řaďě dobře vypadá.Také dobře snáší myčku.(Ostatně jako všechny naše výrobky). Myslím si, že meďák se nejen hodí,ale je i potřebný do každé kuchyně.

285,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Ideální meďák na uskladnění medu.Už je konec s upatlanýma hrnkama.

Využití včelího medu

V kuchyni se med použí nejčastěji jako sladidlo na pečení, do čajů, aj. Jelikož má včelí med také antibakteriální účinky jeho využití nalezlo ve zdravotnicví. Jeho účinky jsou využívány tisíce let. Časté užívání medu jako protibakteriálního činitele je jeho užití pro krytí ran, popálenin a vředů. Navíc, užívání medu redukuje otoky a jizvy.

Hlavním posláním včel je opylování rostlin, člověk ale včely chová i proto, aby získal jejich cenné produkty. Především med, vosk, pyl a propolis. Tyto dary včel jsou pro nás lahůdkou i lékem.

Med je invertní roztok nižších cukrů s obsahem vody a dalších obohacujících látek, které jsou identické s rostlinou. Vzniká ze sladkých šťáv rostlin, k nimž včely přidávají výměšky svých vnitřních žláz. Proto hovoříme o živočišném produktu. Medy dělíme podle zdroje snůšky na nektarové a medovicové. Nektarové medy vznikají nasátím sladké šťávy včelou v kalichu květu rostlin, medovicové sběrem zpracované mízy stromů, kterou vylučují mšice, červci a mery. Včely ji sbírají jako kapičky vyloučené sladké šťávy na povrchu listů a jehliček stromů.

Medová továrna

K naplnění jednoho medného váčku musí včela navštívit až 1000 květů, denně vylétá až šedesátkrát. Ve snůškovém období včely vylétají z česen vysokou rychlostí přímým směrem, přitom se nedokáží vyhnout nenadálé překážce. Pokud se tedy člověk nechce stát terčem, neměl by se před česny zdržovat.

  • Po vyhledání zdroje pastvy včela nejprve analyzuje nektar savým jazýčkem. Zjistí tak obsah cukru, vody a minerálních látek.
  • Poté nasaje nektar do medného váčku uvnitř těla, kde probíhá první proměna – štěpení cukru na glukózu a fruktózu.
  • Po příletu do úlu létavky předávají částečně rozštěpený obsah medného váčku včelám úlovým. Když se při předávání sladké šťávy spojí jazýčky, vypadá to, jako kdyby se pusinkovaly.
  • Další dny se roztok štěpí v medových váčcích úlových včel. Ty pak rozštěpenou sladinu uloží do plástové buňky, kde zraje a snižuje se v ní obsah vody pod 18 %. Po vyzrání medu včely buňky uzavřou voskovými víčky. Tak je bezpečně zakonzervována vzácná tekutina.
  • Ireceptář.cz

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: