Džbán 1,5litru kamenina odrátovaný.

Džbán staročeský odrátovaný objem jeden a půl litru. Kvalitní práce českých keramiků a dráteníků. Originální a kvalitní český džbán, který určitě zaujme každého,kdo alespoň trochu rozumí řemeslu a ruční práci.

470,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Typické vyvolávání: „Drátovat, letovat hrnce, spravovat,“ už dnes člověk na ulici nezaslechne. Přestože v celém Česku stále zůstává více než stovka lidí, kteří se k odkazu drátenické tradice hlásí. V původní formě už jej ale vykonává málokdo.A není se čemu divit. „Keramické a kameninové nádobí, které se drátovalo kvůli zpevnění nebo rozvodu tepla, už dnes nikdo nepoužívá. Na místo užitku se dnes odrátovávají věci z estetického důvodu.

Právě druhý zmíněný způsob využití řemeslných drátenických technik dnes zdaleka převažuje. Oplétání nádobí, které bylo tradičně mužskou doménou, je totiž fyzicky velice náročná práce, kterou dnes ale nikdo nedokáže pořadně docenit. Z drátenického řemesla se tak prakticky stala volnočasová aktivita, případně možnost si trochu přivydělat. To přiznávají i lidé, kteří se zbožím během léta objíždí tematické jarmarky pořádané na hradech nebo ve skanzenech.

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.