Džbánek na pivo. kamenina vlčí máky 1,5litru

Džbánek jeden a půl litru, motiv vlčí máky. Česká mrazuvzdorná kamenina a jihočeská klasika.motiv květů.Je to více než stoletý vzor.Kameninový džbán dobře udržuje pivo, a tekutiny obečně chladné.A není nad to se v létě napít dobře vychlazeného piva z hezkého džbánku.A věřte mi vím o čem mluvím. Rozdíl mezi kameninou,a keramikou je ve vypalovacích teplotach,a složení hlíny. Kamenina je pálena přes 1100 stupňů,proto je rozdíl v ceně.......více níže.....

340,00 Kč
S DPH
Počet
Dočasně vyprodáno


Levná keramika především s asie je pálená na teplotu kol.750stupňů. Na užitkovou(dekorační ) to ani tak moc nevadí.Problém nastane,když začneme tuto levnou keramiku používat k jídlu a pití.Tyto nedopálené glazury reagují v kyselém prostředí a začnou se látky v ní ,hlavně olovo,(které se při vysokých teplotach odpaří) uvolňovat do potravin a pití. Jsou to obvykle téměř všechny reklamní hrnky a talířky.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.