Nádoba na kvašenou zeleninu.2 litry+těžítko

Hrnec na mléčně kvašenou zeleninu je vyroben stejnou technologii,jako za časů našich babiček.Sada obsahuje vše, co potřebujete k výrobě kvašené zeleniny. Hrnec s víkem,závaží,a tyčku s gumou. Zeleninu si musíte dodat sami.Receptů máme plný internet,něco jsme si vyzkoušely,(níže) tak jezte,a žijte zdravě.

Více informací

580,00 Kč

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Kvašení patří mezi přirozené způsoby konzervace díky bakteriím mléčného kvašení, které svojí činností umožňují dlouhou uchovatelnost potravin. Naši předkové nechávali s oblibou kvasit zelí či okurky, které pak mohli konzumovat po celou zimu. Tehdy si pravděpodobně ani neuvědomovali, jak významnou službu pro zdraví jim kvašená zelenina v době omezené zimní stravy přinášela.

 

Jaká zelenina je nejvhodnější pro domácí kvašení?

Jako základ pro většinu domácích pickles slouží bílé nebo červené zelí. Zelí lze použít samostatně i v kombinaci. Často se k zelí přidává dle chuti cibule, někdo zelné pickles nechává kvasit dokonce s přídavkem jablek. Další obvyklou zeleninou používanou ke kvašení je mrkev. Kvasí se také okurky (samostatně i ve směsi), celer, kedlubny, ředkve, červená řepa, brokolice, květák a další. K ochucení stačí sůl a kmín, ale hodí se i křen, česnek nebo jiná koření.

Náš tip:

Ingredience:
  • 1 kg zeleniny vhodné na kvašení (např. mrkev, zelí, cibule, kedlubny, ředkve, řapíkatý celer, brokolice, květák atp.)
  • cca 15 - 20 g mořské soli (méně soli, kratší kvašení, více soli, delší kvašení)
  • dle chuti koření - kmín, křen, zázvor atp.
  • dle chuti mořskou řasu - např. kombu
 
Příprava:
 
1. Zeleninu nakrouháme/nastrouháme/nakrájíme. Může to být nahrubo, ale i najemno. Já to dělám v kuchyňském robotu. Nahrubo mi to víc chutná, chroupe to:-)
 
2. Smícháme ve velké míse se solí a pořádně rukama prohněteme a promačkáme - aby pustila šťáva.
 
3. Případně přidáme koření.
 

4. Naplníme do pickles soudku / minikvašáku,a zatížíme.

Jestiže hrnec umyjete ve vodě celý,tak je velice důležité,aby jste ho po umytí,překlopily dnem vzhůru a nechaly vyschnout.Je to stejné, jako naše babky dávaly na ploty džbány. To nedělaly aby měly plot hezký, ale aby ta neglazovaná plocha vyschla! I když  džbány byly páleny na mnohem nižší teplotu,Tak kolem 750-800 stupňů. My pálíme na 1300.Takže ta kamenina, tolik nesaje.Ale je to prevence,proti plísním,a také chceme aby vám hrnec dlouho bezproblémově sloužil.