Koš na květiny, glazovaný prům.36cm

Nové

Koš na květiny.

Hnědá glazura, pům.36cm

Kamenina.

Mrazuvzdorná, glazovaná hnědou glazurou  snadno omyvatelná velice vhodná pro květiny.Květiny neuhnívají jako v plastech,a díky unikátnímu složení keramické hmoty,a optimální vypalovací teplotě,dýchají.Když květiny kvetou v tomto koši,a že opravdu kvetou,díky složení keramické hmoty,je to opravdová krása.Květinový koš je vlastně velký květináč.Má dírku,na odvod přebytečné vlhkosti a je z keramiky která prospívá růstu květin.Proto se květinam v něm daří. a o kráse tohoto koše není třeba ani mluvit.Vhodné i pro bonsaje.Prověřeno více než stoletou tradicí výrobce.

Více košů zde:

Prodáváme bez podmisky.Ale vhodná podmiska zde:

Podmiska

Více informací

Tento produkt již není na skladě


550Kč

Více informací

Koš glazovaný pům.36cm

Unikátní složení keramické hmoty,podporující růst květin,je výsledkem experimentování téměř čtyř generací moravských keramiků.Výsledkem je velice kvalitní keramický střep,který podporuje i růst květin náročných na  vlhkost a přirozené přírodní prostředí.

Mrazuvzdorná, velice vhodná pro květiny, květiny neuhnívají jako v plastech,dýchají. Vhodné i bonsaje lze vrtat.Prověřeno  více než stoletou tradicí výrobce.

Na všechny naše květníky, truhlíky, koše atd. máme podmisky.

Kamenina,materiál našich nádob na květiny.

 Kamenina,výrobní proces,který se dědí již několik generací v této hrnčířské rodině.Jedinečné je to, že všechny ingredience,potřebné k výrobě této unikátní kameniny se melou a míchají přímo na místě výroby keramické květinové nádoby.kamenina je světlý pórovitý střep s nasákavostí nejvýše 8 %. Po dvě generace se zkoušelo v této rodinné firmě složení hlíny,a teplota výpalu,aby se vytvořilo optimální prostředí pro růst rostlin.V levných plastech se obvykle rostlinam nedaří.Plast se rychle prohřívá,rostliny v něm díky teplotam na povrchu nádoby zasychají,nebo se snaží zachránit a shazují třeba listy nebo nedozrálé plody,kořeny jim v plastech uhnívají.Naše květinová nádoba a je jedno jestli květináč,koš nebo žardiniéra má ideální prostředí pro růst.Souvisí s tím samozřejmě hloubka,šířka,vlhkost a teplota keramické nádoby.Teplota výpalu kameninové nádoby je 1200 - 1250 °C. Při poklepu výrobek zvoní. Tento zvuk je současně důkazem kvality a odrazem mechanických vlastností ( tvrdost, pevnost). Nízká nasákavost umožňuje bezproblémové použití těchto výrobků jak v interiérech tak exteriérech.Výrobkům nevadí ani silné mrazy,mohou zůstat celoročně venku.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: