Vánoční věnec,svícen hnědý posuvný.Velký

Nové

Adventní svícen keramický s posuvným podstavcem pro svíce velký hnědý.Posuvný vánoční věnec s hnědou glazurou, o průměru cca 26 cm,je ten největší keramický posuvný věnec,jaký jsme schopni udělat. Ve větších velikostech se kruh,který tvoří základ svícnu,začíná v peci různě kroutit a vlnit,a jsou s ním problémy.Kruh rodinu spojuje,a tenhle je opravdu velký,s praktickou hnědou glazurou.Ale na zeleném chvojí se vyjímá parádně!!Pro kreativní hospodyňky které si chtějí Vánoční anebo třeba velikonoční věnec ozdobit originálně, po svém! A to tento věnec právě umožňuje.

 

Více informací

390Kč

-50Kč

440Kč

Více informací

Slovo advent znamená příchod (Adventus).  Míněn je příchod vykupitele Ježíše Krista. Období adventu končí o půlnoci na Štedrý den.

1. Adventní neděle „železná“

První adventní neděle je v kalendáři vždy mezi 27. listopadem a 3. prosincem.  Je to tedy pohyblivé datum a to proto, aby čtvrtá adventní neděle vyšla na neděli před 25. prosincem.

První adventní neděle nese označení „železná“. Toto slovo je ovšem pouze komerční nálepkou.

V tomto období nás čeká svátek sv. Barbory, Mikuláš anděl a čerti

2. Adventní neděle „bronzová“

V tomto období má svátek sv. Lucie 13. prosinec.  O sv. Lucii se říká, že žila ve 4. století, rozdala veškerý svůj majetek a rozhodla se žít dál jako křesťanka.  Dle legendy si vydloubla oči a nechala je poslat svému pohanskému nápadníkovi. Oči ji do druhého dne narostly znovu. Sv. Lucie zemřela mučednickou smrtí.

Pranostika: Sv. Lucie noci upije, ale dne nepřidá.

3. Adventní neděle „stříbrná“

4. Adventní neděle „zlatá“

Adventní období končí západem sluníčka na Štědrý den. Po tomto období by se měla zapálit poslední 4. svíčka na věnci. (Měla by být bílé barvy a je zasvěcená Kristu)

Adventní výzdoba

K tradiční adventní výzdobě patří adventní věnec, se čtyřmi svíčkami. Věnec symbolizuje vítězství, projev úcty a radosti. Světlo ze zapálených svíček symbolizuje příchod Ježíše Krista.

Kdy začíná advent.

Advent v roce 2019 vychází na 1. prosinec 2019

Advent v roce 2020 vychází na 29. listopad 2020

Adventní neděle jsou charakterizovány tradičním zapálením jedné svíčky na adventním věnci. Samozřejmostí je i prodloužená otevírací doba v obchodech, ať každý stihne nakoupit dárky, dekoraci a další zajímavé zboží.

Klasické symboly Vánoc adventní věnec odkazuje ke kruhu, který je symbolem cyklu života a koloběhu roku. Starý rok končí a nový začíná. Kruh, který nemá konec ani začátek, nám připomíná věčný život a znovuzrození, tedy i zmrtvýchvstání Ježíše Krista o Velikonocích.

Jedná se přitom o mladší vánoční symbol, který se poprvé objevil v Hamburku na počátku 19. století v místním sirotčinci. Byl to zpočátku velký dřevěný kruh s 23 svíčkami, upevněný pod stropem. Dnes čtyři svíčky znázorňují čtyři adventní neděle před Vánocemi.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: