Sud na zelí 10 litrů.

0004330100401

Nové

Sud na zelí,kvašák, kyseláč, s víkem,10 litrů.Na krouhané zelí. Hrnec na zelí plný vitamínů,mléčně kvašená zeleniny. V každém sklepě před zimou má být sud se zelím a sud s naloženým uzeným.Teda, hlavně to uzený, to jsou ty správné vitamíny.Vhodné na nakládání zelí, masa na grilování,uzení,zelí.Objemově je jeden litr zeláku, zhruba jedno kilo zeleniny.Sudy jsou kompletní včetně víka.Jenom omýt a nakládat.

Do sudu máme i závaží:

Sud na zelí-Kamenina-Páleno na 1150 stupňů,dvě uši pro snadnou manipulaci,vodní zámek pro čisté sterilní kvašení, kvalitní kameninové viko.

Více informací

660Kč

Více informací

Kysané zelí

Pošlete Nám svůj recept!!

 

1 kg strouhaného zelí, 2 dkg soli, 2 dkg nakrájené cibule, 1 dkg cukru, kmín a celý pepř. Na 10 kg zelí 10 cm strouhaného křenu.

Postup

Zelí očistíme, vykrájíme košťály a nakrájíme, necháme několik velkých listů. Ve větší nádobě smícháme ingredience a počkáme, až zelí samo pustí šťávu. Na dno kameninového hrnce dáme pár větších listů a po hrstech dáváme zelí, šťávu při tom vymačkáváme – necháme. Mezi zelí můžeme dát i několik drobných navinulých jablek – obojí je ještě lepší. Když všechno zelí spotřebujeme dáme opět nahoru pár velkých listí, zalijeme šťávou tak, aby bylo potopené, přikryjeme víkem a zatížíme – buď prkénka a kámen, nebo velký igeletový sáček naplněný vodou. Přikryjeme. Necháme v teple, dokud trvá prudké kvašení, pak do studena. Při odbírání vždy vypereme látku a případně zelí omyjeme. Vydrží – pokud je dříve nesníme – až do léta.
Poznámka: zbylou šťávu můžeme uchovat asi týden v ledničce, někdy je třeba dolít.

Vhodné jsou všechny sudy na zelí od 5 litrů do 30litrů!

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: