Kvašáček 2 litry se zátěží.

000433002040

Nové

Oblíbený kvašáček,soudek na kvašení zeleniny, nebo nakládání masa. utopenců, okurek, a všeobecně všeho co naložit potřebuje.Kamenina(keramika) je v tomto ohledu stále nepřekonaná. Soudek má v sobě kvasnou zátku,která se po naložení zaleje převařenou vodou,a tím je sterilně uzavřena. Zátěž je součástí soudku.Dodáváme společně.

Více informací

580Kč

Více informací

 

Jak na to

Zkvasit je možné jakoukoli zeleninu (a samozřejmě nejenom ji), jako názorný příklad použijeme vzor typický pro naše geografické šířky – „obyčejné“ zelí, které budeme chtít zkvasit v běžných domácích podmínkách.

Potřebovat budeme hlávkové zelí, které nastrouháme na kousky. V misce pak prosolíme, důkladně promícháme i s kmínem a necháme přibližně dvě hodiny odležet.

Jakmile zelí začne pouštět vodu (z důvodu použité soli), vezmeme keramický soudek na kvašení a začneme připravené zelí důkladně pěchovat. Je potřeba trochu (více) přitlačit, abychom vytěsnili co nejvíce vzduchu. S klidným srdcem proto můžeme použít dostupné pomůcky jako je dřevěná palička či speciální pěchovadlo.

Skončíme v okamžiku, kdy je soudek plná zhruba 2 centimetry pod okraj. Důkazem dobře provedené práce je fakt, že zelí je plně ponořeno v tekutině. Nakonec víko přiklopíme,a zelejeme zátku  převařenou vodou (cca 2dcl.) Další výhoda soudku je ,že zelí není ve styku s dením světlem,kdy sluneční záření proces kvašení ovlivňuje.

Rychlost kvašení způsobeného přítomnými bakteriemi mléčného kvašení se odvíjí především od teploty prostředí, ve kterém nechám proces „zrát“. Přibližně po jednom až třech dnech je první etapa za námi. To znamená, že proběhne „hlavní vlna“ kvasného procesu, kdy je výsledek možné s úspěchem konzumovat. Počítejte ale s tím, že zelí nebude dostatečně měkké. K tomu je potřeba nechat je důkladně dozrát, což trvá i několik týdnů.

Ale je třeba zkoušet,až se propracujete k vlastnímu postupu,a receptu.A věřte, všechny budou dobré.

Dobrou chuť

Každopádně už v tomto okamžiku můžeme plnohodnotně vychutnávat všechny výhody kvašeného zelí, pro proces dozrání se vyplatí jej uskladnit v lednici či na jiném chladnějším místě

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: