Hrnec na kvašenou zeleninu pickles 2 litry 2 víka těžítko

8595097110524

Nové

 Jezte a žijte zdravě. A k tomu se hodí nádoba na pickles na kvašenou zeleninu o objemu 2 litry. Velice univerzální  kvasný hrnec na kvašení a uskladnění zeleniny. Nakonec, co si dneska sami pro zdraví neuděláte-nemáte. A za trochu té práce s naložením zeleniny do nádoby na kvašení vaše zdraví přece stojí.Velice,levný,a chutný zdroj vitamínů.Kvašák dodáváme i s klackem a gumou a těžítkem.Tedy hrnec na kvašení je kompletní.Zkrátka jenom si pořídit hrnec na pickles,naložit a dobrou chuť....

Zelenina Kreslený Film Kořenová Zelenina B

Pokud si přejete poslat oznámení,že produkt je skladem,napište svůj e-mail níže do políčka.

Více informací

Tento produkt již není na skladě


680Kč

Více informací

Zboží je vyráběno stejnou technologii,a postupy jako za časů našich babiček.Používáme vysoce kvalitní materiály a glazury,které vyhovují těm nejpřísnějším hygienickým předpisům. Díky převážně ruční práci,se může stát,že se na výrobku objeví,třeba silnější vrstva glazury,lehce jiný odstín glazury,a podobně.Toto podle nás není důvod k reklamaci.Naše výroba není průmyslová. U nás jde o zachování řemesla a originality.Zrovna tak, jako i vy, naši zákazníci a přátelé ,také nejsme všichni stejní. Našim cílem je Vaše spokojenost a radost z funkčnosti a jedinečnosti keramiky.

Hrnec se skládá se samotného hrnce, kameninového glazovaného těžítka, dutého víka a normálního víka.Objem: 2 litry !!!.Hrnec má kvasnou zátku.(to je ten zvýšený okraj hrnce). Zátka se zalévá převařenou, vychladlou vodou. Slouží nám k tomu, aby obsah hrnce zůstal naprosto sterilní. Normální víko,(to bez díry) se používá když se soudek používá na něco jiného. Jako víčko.Buková tyčka  s gumou je konečně u toho taky, tak není co řešit.

 

  Jak to funguje:Postup: naložíme hrnec po okraj zeleninou podle chuti, vložíme keramické těžítko, nasadíme duté víko, do víka dáme asi 25cm dlouhou dřevěnou tyčku, a přes ní na táhneme gumu, tu připevníme  za ouška hrnce. Guma tlačí na tyčku, a ta pochází skrz víko na keramické těžítko a to neustále tlačí na zeleninu a tím brání přístupu vzduchu.

Vše je přírodní,kdy do styku se zeleninou přijde kamenina a bukové dřevo.Náš hrnec neobsahuje žádné kovové části,kdy dochází k oxidaci kovu do kvasného procesu zeleniny,a o plastech ani už nepíši.

 Kvašenou zeleninu můžeme dle doby její přípravy rozlišit na rychlokvašenou (cca několik hodin), krátkodobě kvašenou "pickles" (cca 3-4 dní) a dlouhodobě kvašenou (cca týden při použití větších nádob a uskladnění ve sklepení). Pro krátkodobě kvašenou zeleninu je používán americký výraz „Pickles“a obecně takto zpracovaná zelenina působí nejlépe, jíme-li ji v malém množství denně. Buď jako přílohu k jídlu či jako součást salátů, kterým dodá nezaměnitelnou chuť.

 

 Recepty

 

Mrkev, zelí a cibule

 

Suroviny: 1 hlávka zelí, 2 větší mrkve, 1 velká cibule, sůl (na 1 kg směsi dáme jednu zarovnanou čajovou lžičku soli)

 

Postup: veškerou zeleninu nakrájíme nebo nakrouháme na jemné nudličky. Smícháme se solí a napěchujeme do  velké sklenice nebo keramického hrnce na pickles a zatížíme. Necháme při pokojové teplotě fermentovat tři až pět dní, podle teploty. Pickles je hotové, když je zelenina křupavá a jemně kyselá. Dále uchováváme v lednici, abychom zastavili fermentaci.

 

Zelí s křenem I.

 

Suroviny: 1 menší hlávka červeného zelí, 1 menší cibule, kousek křenu, 2 čajové lžičky soli.

 

Příprava: červené zelí nakrouháme, prosolíme, přidáme na malé kostičky nakrájenou cibuli, nastrouhaný křen a natlačíme do keramického hrnce na pickles nebo sklenice.  Necháme kvasit tři dny při pokojové teplotě. Po této době už můžeme pickles používat.

 

Zelí s křenem II.

 

Suroviny: 1 hlávka zelí, 1 malé čínské zelí, 1 větší cibule, kousek křenu, sůl (na 1 kg zelí 1 čajová lžička soli), špetka kmínu

 

Příprava: obě zelí nakrájíme na jemné proužky, cibuli oloupeme a nakrájíme na tenké půlměsíčky, osolíme, promícháme s jemně nastrouhaným křenem a kmínem. Velkou sklenici nebo hrnec na kvašení vypláchneme vodou a natlačíme směs. Zatížíme a necháme tři až pět dní na teplém místě kvasit. Dáváme na talíř jako salát.

 

Zeleninová směs v umeoctě

 

Suroviny: 1 větší bílá ředkev daikon, 4 střední mrkve, 4 větší stopky z brokolice, umeocet.

 

Příprava: do umyté litrové sklenice naskládáme na kostičky nakrájenou zeleninu a zalijeme horkým nálevem z 2 dílů vody a 1 dílu umeocta (zelenina by měla být ponořená). Směs necháme kvasit alespoň tři dny při v teplé místnosti. Třetí den je už zelenina připravení k použití. Na talíř klademe 1 polévkovou lžíci zeleniny. Šťávu nevyléváme, můžeme ji použít na dochucení polévek nebo omáček. Zeleninovou směs uchováváme v lednici až do spotřebování.

 

Z bílé ředkve a řasy kombu

 

Suroviny: 2 díly vody, 1 díl sojové omáčky Shoyu, 1 středně velká bílá ředkev daikon, proužek řasy kombu asi 15 cm, 5 tenkých plátků čerstvého zázvorového kořene.

 

Příprava: do čisté, vymyté sklenice, navrstvíme řasu Kombu, nastříhanou na proužky, na plátky nakrájenou bílou ředkev a plátky zázvoru. Vodu se sojovou omáčkou smícháme a nalijeme do sklenice. Směs musí být ponořená. Zbylé pickles dáme ve sklenici se šroubovacím víčkem do lednice.

 

Zelí s ředkví daikon

 

Suroviny: 1 hlávka zelí, 1 menší bílá ředkev daikon, sůl

 

Příprava: zelí nakrájíme na jemno, bílou ředkev nastrouháme na jemném struhadle. Obě směsi smícháme spolu se solí (na 1 kg směsi 1 čajová lžička soli). Sklenici nebo hrnec na pickles vymyjeme a natlačíme zeleninu. Zatížíme a necháme tři až pět dní kvasit při pokojové teplotě. Pickles je hotové, když je kyselé a příjemně kyselé. Dáváme na talíř jako salát.

 

Pickles s tofunézou

 

Suroviny: třídenní pickles (zelí, květák, cibule), 1 balení tofunézy

 

Postup: pickles nasekáme na malé kousky a smícháme s tofunézou. Můžeme dochutit šťávou s pickles.

 

 ZELENINA VHODNÁ PRO LETNÍ OBDOBÍ

 

Pickles z okurky

 

Suroviny: 1 salátová okurka, 1 větší cibule, 1 větvička koření Shizo, 1 lžíce sojové omáčky Tamari 0,5 l uvařené vody.

 

Příprava: salátovou okurku omyjeme a nakrájíme na kolečka. Cibuli oloupeme a nakrájíme na půlměsíčky. Sklenici vymyjeme a navrstvíme okurky s cibulí a jemně nakrájeným Shizem.* Do vroucí vody přidáme sojovou omáčku a horké nalijeme na okurky. Necháme vychladnout a alespoň ještě 2 až 3 hodiny proležet. Na talíř podáváme bez nálevu, okapané okurky i cibuli.

Tipy na kombinace mléčně kvašené zeleniny jsou z knihy Dagmar Lužné – Makrobiotické vaření.

 

 

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: