Bábovka s podnosem bílá

Nové

Fakt nevim, jak tuto bábovku nazvat.Třeba bábovkotác.Ale je to opravdu šikovný na  pečení a servírování bábovky.Celkem univerzální.Dá se to použít jak samostatně, tak jako komplet,s tácem.Záleží jen na Vaší bábovkové fantazii.Ale vy už si s tím určitě dobře poradíte.Forma bábovky je na cca 5-6 vajec.

Více informací

Upozornění: poslední kus skladem!

790Kč

Více informací

1. Bílková bábovka.
'''''''''''''''''''''''''''''''''''
7 bílků, 150 g cukru, 1 vanilkový cukr, 90 g rozpuštěného másla, 150 g polohrubé mouky, 1 lžička prášku do pečiva, citronová kůra, kousky čokolády nebo ořechů, tuk a hrubá mouka do formy.
Z bílků a cukru ušleháme tuhý sníh. Pomalu do něho za stálého šlehání přiléváme tenkým pramínkem vychladlé rozpuštěné máslo. Zlehka vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva (pokud máme, můžeme do mouky ještě přimíchat vrchovatou lžíci mletých ořechů). Nakonec vmícháme citronovou kůru a kousky čokolády. Těsto urovnáme do vymazané a vysypané bábovkové formy a pečeme asi 30 minut při 200°C.
---------------------------------------------------
2. Karamelová bábovka.
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
400 g poohrubé mouky, 150 g třtinového cukru, 1 vanilkový cukr, 150 ml mléks, 150 ml šlehačky, 100 ml oleje, 2 vejce, 1 karamelový pudink, 1 kypřící prášek
Do rendlíku dáme lžíci másla a cukr, za stálého míchání necháme rozpustit. Poté přilijeme mléko - ne naráz! (přiléváme postupně), olej a šlehačku - nesmí být studená z lednice, jinak se srazí. Povaříme skoro do bodu varu a stáhneme. Do mísy si prosijeme mouku z kypřícím práškem a přidáme karamelový pudink. Tuto směs postupně přidáváme za stálého míchání, aby se nám nevytvořily hrudky do karamelového mléka. Poté přidáme dvě vejce - promícháme a nalijeme do vymazané a vysypané bábovkové či jiné formy. Pečeme asi 15 minut při 200 °C a poté dopékáme asi 45 minut na 180 °C.
----------------------------------------------------
3. Kefírová bábovka.
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
1 hrnek kefíru (kyselého mléka, podmáslí), 1 hrnek moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 1/2 hrnku oleje, 1 a 1/2 hrnku hladké mouky, 2 vejce, 3/4 prášku do pečiva, 1 vrchovatá lžíce kakaového prášku.
V kefíru rozmícháme cukr, olej a vejce. Přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a umícháme hladké těsto. Vzniknou-li v něm hrudky, můžeme je rozšlehat ručním elektrickým šlehačem. Menší část těsta odlijeme a vmícháme do něj kakao. Potom střídavě lijeme obě těsta do vymazané a vysypané bábovkové formy. Pečeme při 180°C 50 - 60 minut.
----------------------------------------------------
4. Nutellová bábovka.
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
150 g másla, 100 g cukru krupice, 3 vejce, 150 g nutelly, 250 g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 150 ml mléka.
Máslo s cukrem a žloutky vyšleháme do pěny. Přidáme nutellu a ještě chvíli šleháme. Pak pomalu po částech zašleháme mléko a mouku smíchanou s práškem do pečiva. Nakonec vařečkou zlehka vmícháme sníh ušlehaný z bílků. Nalijeme do vymazané a vysypané formy a pečeme asi 45 minut při 180°C.
----------------------------------------------------
5. Ořechová bábovka.
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
1 hrneček hladké mouky, 1 hrneček cukru moučka (necelý), 1 hrneček mletých vlašských ořechů, 1/2 hrnečku vlažného mléka, 1/2 hrnečku oleje, 2 vejce, 2 lžíce rumu, 1 prášek do pečiva
Vše smícháme dohromady. Těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy a pomalu pečeme v mírně až středně vyhřáté troubě.
---------------------------------------------------Zdroj:Sladké na zub.

Před prvním použitím formu  umyjeme a necháme formu 10-15 minut na 200 stupňů  vypálit¨Po vychladnutí formu tradičně vymastíme a vysypeme hrubou (kokosem atd.) moukou a pečeme.Po upečení formy pouze vytíráme papírovým ubrouskem.Je-li nutno formu umýt vodou,měly bychom celý proces opakovat! Tj. vypálit! Koncentát saponátu(myčky) Vám formu při mytí dokonale odmastí, a těsto se přilepí. Naše báby saponáty samozřejmě nepoužívaly, pouze formy vytíraly.Myjte jen v krajním případě, když  třeba formu nebudete delší dobu používat.Ale potom znovu vypálit.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: