Bábovka forma točená 2.5 l.Velká.

Nové

  Bábovka- keramická ručně točená forma o objemu 2,5litru Žádná průmyslová výroba, ale práce rukou našich českých keramiků.A to je dobrý počátek vašeho pečení bábovky z naší keramické formy.Jako vy dáváte do pečení srdce,tak i naši keramici dávají do keramické formy duši. A tahle kombinace nemůže skončit jinak, než harmonií chutí.Péci ve formě z kameniny je ten nejstarší a nejšetrnější způsobů pečení. Při výrobě těchto klasických bábovkových forem,je použita více než stoletá zkušenost výrobce.

Více informací

340Kč

Více informací

Nedělní bábovka ke kávě – přežitek nebo hezká tradice? Také byste si kousek dali?

Bábovka je typická nejen pro naši domovinu, s oblibou se peče také na Slovensku, Polsku, Rakousku a v jižním Německu, kde se jim říká Gugelhupf nebo také Kugelhopf. Tvarem se jí ale nápadně podobají francouzská baba au rhum nebo italské panettone.

Jakmile začnete pátrat po původu slova bábovka, najdete několik pověr:

  • Bábovka bylo dříve označení pouze pro formu, pečivu se původně říkalo bába. Tvar totiž připomíná siluetu sukně.
  • Podle další se jedná o koláč, který dostávaly porodní báby za odměnu – odtud bábovka.
  • Existuje i legenda o Třech králích, kteří se na své zpáteční cestě z Betléma zastavili v Alsasku. Jako výraz díku jim místní připravili kulatý koláč, který se podobal tehdejším typickým turbanům. Francouzi této legendě bezmezně věří, a proto se každý rok koná v obci Ribeauvillé „bábovkový svátek“.

"Vtipnou obměnou, s jejímž vytvořením vám můžou pomoci i děti, je bábovka piškotka. Dva malé piškoty slepte nutellou nebo marmeládou a naházejte do těsta vylitého ve formě. Rozříznuté piškoty vypadají potom na řezu velice efektně," radí Anna Musilová, cukrářka s dlouholetou praxí.

 Klasickou buchtu zase stačí obměnit ovocem. S každým druhem tak máte na stole něco nového.

 Hrníčková Bábovka

Pošlete i vy Nám svůj recept!

potřebné ingredience: 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru krupice, 1/2 hrnku hery (oleje), 1 hrnek mléka, 3 vejce, 1 prášek do pečiva, 1/2 hrnku kokosu, 1/2 hrnku větších kousků vlašských ořechů, 1 lžíce mleté kávy

Vejce, cukr vyšleháme, přidáme olej, mouku s práškem do pečiva, mléko, kokos, ořechy, kávu. Vlejeme do formy vytřené olejem a vysypané strouhankou. Teď už peče: horkovzdušná trouba 170 °C asi 45 min., píchám špejlí, abych se přesvědčila, že se těsto nelepí.

recepty.cz

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: